Kui tehakse suuri investeeringuid, siis on investeerimiskeskkonna stabiilsus ülimalt oluline,” ütles Ansip. “Investeerimiskeskkonna etteaimatavus on hästi oluline. See ei tähenda üksnes jooksvat aastat ega järgmist aastat, vaid peab olema võimalik kujutada ette, mis juhtub kümne või kahekümne aasta pärast.”

VKG juhatuse liige ja tehnikadirektor Meelis Eldermann ei soovinud seda teemat reedel BNS-ile kommenteerida.

Ukrainas visiidil viibinud Ansipit saatsid Ukrainas kinnisvaraärimees Hillar Teder, tööstuskontserni BLRT Grupi juht Fjodor Berman, kasiinokontserni Olympic Entertainment Group nõukogu esimees Armin Karu ja Viru Keemia Grupi juhatuse esimees Priit Rohumaa.

Ansip märkis, et teda saatnud ärimeestel on põhjust rahul olla. “Nad on rahul,” ütles Ansip.

Karu ütles BNS-ile, et reedel Kiievis toimunud ametlikul kohtumisel Ukraina justiitsministeeriumi õigusosakonna direktori German Galuštšenkoga sõlmiti kokkulepe, mille kohaselt moodustatakse lähiajal eraldi komisjon Olympic Entertainment Groupi nõude osas lahenduse leidmiseks.

Olympic Entertainment Group oli sunnitud Ukrainas 2009. aastal tegevuse lõpetama, kuna Ukraina parlament kiitis heaks seaduse, mis keelustas kasiinode tegevuse. Lähtudes Ukraina ja Eesti vahel sõlmitud investeeringute kaitse kokkuleppest, esitas kontsern veel samal aastal Ukrainale 38,5 miljoni euro suuruse kahjunõude.