Võrreldes aasta varasemaga loodi selle aasta esimeses kvartalis 263 ettevõtet rohkem, mis viitab nii paranenud majanduskliimale kui inimeste suurenenud usku ettevõtlusesse.

Justiitsminister Hanno Pevkuri sõnul on 2011. aastal avanenud võimalus, asutada osaühing ilma kohest sissemakset tegemata, ennast igati õigustanud.

„Võimalus luua osaühing elektrooniliselt ning sissemakseta on tunduvalt alandanud ettevõtlusega alustamise keerukust ja toonud ettevõtlusesse uusi tegijaid. Heameel on, et sissemakseta osaühingud on osutunud ka elujõulisteks, mida kinnitab tõsiasi, et esimeses kvartalis ei kustutatud ühtegi sissemakseta osaühingut,“ lausus Pevkur.

Sarnaselt eelmisele aastale on sissemakseta osaühingu asutamine väga levinud, statistika kohaselt asutati 3555-st osaühingust 2414 ilma sissemakseta, mis on 67% asutatud osaühingutes.

Enamus ettevõtetest asutati äriregistri ettevõtjaportaali kasutades, äriregistri andmetel asutati kolme kuu jooksul portaali vahendusel 3503 osaühingut, 5 aktsiaseltsi ja 559 füüsilisest isikust ettevõtjat.

Kõige aktiivsem kuu ettevõtlusega alustamiseks oli jaanuar, millal asutati 2 aktsiaseltsi, 1239 osaühingut ja 232 füüsilisest isikust ettevõtjat.

Eelmise aasta esimeses kvartalis registreeriti kokku 3864 ettevõtet, millest 3277 olid osaühingud, 5 aktsiaseltsid ja 582 füüsilisest isikust ettevõtjad.

2011. aastal jõustunud seadusemuudatus, mis lubab osaühingu asutada ka ilma sissemakseta, on ettevõtlusega alustamise teinud mugavaks ja toetab aktiivsete ettevõtjate huve, lubades neil tegevusega alustada juba samal päeval.

Andmed põhinevad e-Äriregistri teabesüsteemil, mis on kohtute registriosakondade andmebaasile tuginev teenus, koosnedes äriregistri, mittetulundusühingute ja sihtasutuste registri ning kommertspandiregistri digitaalsetest andmetest.