"Euroopa Liit on otsustanud oma energiatarnesüsteemi lokaliseerida. Selle valguses on Kaliningradi tuumaelektrijaama projekt ajutiselt peatatud, et olukorda põhjalikult analüüsida. Praegu käivad konsultatsioonid väikese võimsusega reaktorite paigaldamise üle," ütles Limarenko, kelle sõnul kaalumisel on "umbes kaheksa" 40-megavatise reaktori paigaldamine, vahendab BNS.

Venemaa riikliku tuumaenergiaettevõtte Rosatom juht Sergei Kirijenko andis hiljuti uurimisinstituudile ja energiafirmale Rosenergoatom korralduse uurida väikese ja keskmise võimsusega reaktorite paigaldamist Kaliningradi tuumajaama.

Üks põhjus projekti peatamiseks on Leedu energiasüsteemi võimalik eraldumine Venemaa süsteemist ja liitumine Euroopa Liidu energiasüsteemiga. Kaliningradi oblast on Leedu kaudu seotud teiste Baltimaade, Valgevene ja ülejäänud Venemaaga. Leedu eraldumine võib kaasa tuua Kaliningradi energiasüsteemi isolatsiooni, mis muudaks kavandatud 2300-megavatise ekspordiväljavaadetega jaama ehitamise mõttetuks.