Economist ilmutas oma artikli Eestist neljapäeval ja kiitis selles meie ettevõtlust soodustavat seadusandlust, ettevõtete suurt edu ja hästi tegutsevat valitsust.

Economisti ajakirjaniku allika andmetel hoiab Eesti idufirmade (inglise keeles start-up) rohkuselt ühe elaniku kohta suisa maailma rekordit. Majandusleht hindab taolist tulemust 1,3-miljonilise rahvaarvuga riigi jaoks märkimisväärseks.

"Eesti pealinna mainitakse samal joonel Berliini, Londoni ja isegi Silicon Valley'ga," seisab artiklis.

Briti majandusleht on eestlastega ka varem rahul olnud, 2010. ja 2011. aastal kuulutas väljaanne meid aasta riigiks ja nimetas viimase kahe kümnendi tegevusi triumfiks.

"Eesti võib küll olla liiga väike, et saada Euroopa Silicon Valley'ks, kuid tal on kindlasti võimalik olla Euroopa Liidu Delaware - osariik, kus enamik Ameerika tehnoloogiafirmadest on inkorporeeritud."

Forbes: Economisti statistika ei tähenda eestlastele midagi

Ühendriikide majandusleht Forbes ei näe aga Eesti valitsuse tegevuses midagi erilist ja naeruvääristab Economisti.

Forbesi ajakirjaniku Mark Adomanisi arvates kiidab Economist Eestit ainult konservatiivse majanduspoliitika tõttu ja ei pööra mingit tähelepanu tööhõivele, kust algab tegelik rahva heaolu.

"Ei ole oluline, kui kiiresti töötleb valitsus paberimajandust, kui sa oled töötu ja sul pole raha. Te võite lugeda läbi kogu [Economisti] artikli ja te ei leia sellest sõna "tööpuudus"," kirjutab Adomanis.

Forbesi artiklis aga tuuakse Eesti tööpuudus korduvalt ja suurelt välja.

"[Eesti] ei ole töökohtade loomisel just väga tubli. Kuid oodake! Töötus ju väheneb... [Kuid ka siin on] üllatus! [Sarnaselt] väheneb ka elanikkond."

Ühendriikide majandusleht norib isegi selle kallal, et Economist kutsub Eestit 1,3-miljonilise rahvaarvuga riigiks. "Eesti, 1,29-miljonilise rahvaarvuga riik," kirjutab ajakirjanik, märkides, et Economist ei ole täpne.