Eestlaste jälg näib aga pärast seda, kui Bill Gates'i Microsoft 2011. aastal Skype'i ostis, aina jahtuvat. Alates 2011. aasta oktoobrist on Skype kõigest Microsofti divisjon. Sel nädalal sai avalikuks, et pikalt Skype Eestit juhtinud Sten Tamkivi lahkub ettevõttest lõplikult. Tamkivi ise kommenteeris sündmust Äripäevale lakooniliselt sõnadega: „lihtsalt aeg sai täis". Samas eelmisel kevadel võttis Tamkivi aastase õppepuhkuse, et ennast Stanfordi ülikoolis ärialaselt täiendada, kusjuures tema õpinguid toetas Skype.

Paar kuud varem oli oma lahkumisest teatanud ka Tamkivi järglane Tiit Paananen. Skype Eesti üksuse praegune juht Paananen lahkub ettevõttest käesoleva aasta septembri alguses. Sarnaselt Tamkivile oli ka Paananeni põhjendus mitte midagi ütlev: „Tunnen, et praegu on õige hetk öelda aitäh ja tõmmata korraks hinge, et minna vastu uutele väljakutsetele," selgitas Paananen oma lahkumise tagamaid. Avalikkusel jääb üle vaid aimata, kas lahkumise algataja võis olla tööandja. Igatahes juhul, kui minnakse omast soovist, on reeglina ka selge, kuhu ja miks.

Skype asutajaliikmed on ettevõttes ammu ära pööranud. „Mind Skype ei huvita!" teatas Jaan Tallinn Eesti Ekspressi veergudel. „Esiteks on see kümme aastat vana tehnoloogia aga kümme aastat on internetiajastul terve igavik. Ja teiseks - praegu tegelen ma palju olulisemate asjadega," põhjendas Tallinn, kes on tavaliselt hingega kõige juures, mida ette võtab.

Eesti Ekspressi ajakirjanik Toivo Tänavsuu kirjutas, et mitmed Skype'i algusaastate töötajat peavad firma lähenevat 10. juubelit ühtlasi ka tema matuseks. Stardimeeskonnast pole Skype'is tänaseks enam peaaegu kedagi. Otsused tehakse mitte Tallinnas ega Londonis, vaid USAs Seattle'i lähistel Redmondis, Microsofti peakontoris.

Kindlasti ei tähenda see, et eestlased Skype's enam ei tööta või et kontor siit lähiajal ära viiakse. Küll aga ilmselt seda, et „vana hea" Skype on möödanik. Eestlased ei ole enam suunanäitajad ega räägi kaasa olulistes otsustes. Eestlaste jälg Skype's jahtub. Mälestuski püsib vaid tuhmumiseni.