„Üldteenuse keskmine marginaal saavutas turu kõrgeima hinna, kuna enamik võrguettevõtjad hoidsid marginaale suvekuudel saavutatud kõrgema hinnataseme lähedal ja märkimisväärselt tõstis marginaali hinda võrguettevõtja Kuvart OÜ, mille hinnatõus oli võrreldes eelmise kuuga 1,39 senti. Üldteenuse kasutajatel tasuks kaaluda börsipaketi valikut, kuna üldteenuse ja börsipaketi ainuke sisuline erinevus on marginaali hinnavahe esimese kahjuks,“ ütles Energiaturg.ee juhtiv analüütik Pirmin Tamm.

Tamme sõnul oleksid võinud üldteenuse ja börsipaketi marginaalide võrdluses viimase kasutajad saavutada juuli elektriarvel keskmiselt 11-protsendilise hinnavõidu.

Kõige soodsam üldteenuse marginaal oli nii juulis kui ka eelnevatel kuudel võrguettevõtjal AS Anne Soojus, 0,24 senti ühe kWh kohta koos käibemaksuga. Kõige kallim marginaal oli Kuvart OÜ-l, 3,10 senti ühe kWh kohta koos käibemaksuga.

Suurematest võrguettevõtjatest oli juulis üldteenuse marginaal kWh kohta kõige madalam VKG Elektrivõrkudel, 0,65 senti koos käibemaksuga, millele järgnesid Imatra Elekter 0,97-sendise marginaaliga ning Eesti Energia (Elektrilevi nimetatud üldteenuse osutaja) 0,98-sendise marginaaliga.

Energiaturg.ee võrdles eraklientide seas kahte seni kõige populaarsemat elektripaketti. Arvutused põhinevad aastasel tarbimisel, kus kahe paketi võrdluses hinnavahede selgitamiseks jagatakse tarbimine kuude lõikes 12ks võrdseks osaks. Arvutuste aluseks on võetud eelmise aasta detsembris Eesti Energia poolt 12-kuulisele paketile pakutud fikseeritud elektrihind ja 220 Energia ilma ettemaksuta börsihinnaga marginaali aritmeetiline keskmine, mis Eesti Energia avalike hinnakirjade järgi detsembris oli 5,845 senti/kWh ja 220 Energial vastavalt 0,2425 senti/kWh. Arvutused tuginevad Elektrilevi tüüpkoormusgraafikule ja Nord Pool Spoti Eesti hinnapiirkonna 2013. aasta juulikuu tunnihindadele.