Esmaspäeval kinnitas Norra meediakontsern Schibsted, et müüb Eesti Meedia aktsiad ettevõtte juhtkonnale. Eesti Meedia omandab Meedia Holding OÜ, millest pool kuulub Mart Kadastiku suuromanduses Tamm Meediale ja teine pool ravimiärimehena tuntud Margus Linnamäe ettevõttele MM Grupp kuuluvale UP Investile. Ettevõtte väärtuseks hinnatakse 30 miljonit eurot.

Kui ühe kolmandiku osas rahastab tehingut Meedia Holding omavahenditest ehk sisuliselt Margus Linnamäe, siis ülejäänud kaks kolmandikku saadakse pangalaenuna Swedbankist. Tehing hõlmab kõiki Schibstedile kuulunud Eesti, Läti ja Leedu ettevõtteid.

Eesti Meedia lipulaevaks on ajaleht Postimees ja rahamasinast kroonijuveeliks trükikoda Kroonpress. Eesti Meediale kuulub pool Eesti suurimaks tõusnud ajalehest Õhtuleht ja samuti pool ajakirjade kirjastajast Ajakirjade Kirjastus. Kontserni kuuluvad ka kohalikud lehed Pärnu Postimees, Sakala, Virumaa Teataja, Järva Teataja ja Valgamaalane. Peale selle kuuluvad kontserni Kanal 2 ja Trio Grupp kuue raadiojaamaga: Kuku, Elmar, Uuno, Spin FM, 100 FM ja DFM.

AS Eesti Meedia juhi Mart Kadastiku sõnul on tal hea meel, et Baltikumi suurima meediakontserni arengule aitab kaasa tugev ja kindel finantseerija Swedbanki näol.

Swedbank Eesti ettevõtete panganduse tegevdirektor Robert Kiti sõnul on pangal hea olla kaasas tehingutega, mis on Eesti ühiskonna arengu seisukohal elulise tähtsusega. „Usume, et Eesti meediat pikalt juhtinud meeskond, kes tänase tehinguga on tõusnud ka omaniku staatusesse, kannab võetud vastutuse vääriliselt ka välja," märkis Kitt.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid