Elisa tooteturunduse osakonna juhi Mailiis Ploomanni sõnul andis mobiiltelefonide müügile augustis hoo sisse valmistumine kooliajaks.

„Tänavuaastane kooliaja seadmemüük hoogustus võrreldes eelnevate aastatega tavapärasest varem. Seadmete müüginumbrid hakkasid Elisa esindustes kasvama juba augusti esimestest nädalatest, mil tõusujoones liikusid paralleelselt nii nutitelefonide kui ka tahvelarvutite müüginumbrid,“ tõi Mailiis Ploomann välja erinevuse võrreldes eelmiste aastatega.

Ploomann märkis, et tänavune koolihooaja algus tõi kaasa ka nutiseadmete müügirekordid, sest kõigest ühe päevaga said uue nutiseadme omanikuks lausa 400 klienti. See müügirekord püstitati Elisa esindustes koguni kahel päeval - 30. augustil ja 2. septembril.

Tele2 Eesti tootejuhi Risto Taliaru sõnul oli augusti telefonimüük Tele2 tegevusajaloo paremuselt kolmas tulemus. “Müüki tõstis nii koolialguse kampaania kui üldine huvi tõus nutitelefonide vastu. Kui tavatelefonide müük jäi juuliga samale tasemele, siis nutitelefonide müük kasvas 9,3 protsenti,” kirjeldas Taliaru trendi.

Keskmine telefoni ostuhind oli augustis Tele2-s 164 ning Eestis 177 eurot.

Elisa esindustes pakutavatest brändidest osutus augustikuus konkurentsitult kõige populaarsemaks Samsung ning seda nii nutitelefonide kui ka tahvelarvutite osas.

Koolilaste kaoks oligi augustikuus eelistatuim nutitelefon Samsung Galaxy Trend ning tahvelarvutitest Samsung Galaxy Tab2. „Need sobivad koolilastele väga hästi, sest soodsa hinna eest saab väga hea kvaliteedi,“ ütles Ploomann.

Brändieelistustelt teisele kohale nii telefonide kui tahvlite osas platseerusid Sony niiskuskindlad seadmed. „Nutitelefonidest osutus enimvalituks Sony Xperia V ning tahvelarvutitest Sony Tablet Z, mis oma stiilse disaini, niiskuskindlate omaduste ja heade tehniliste näitajate tõttu on meelepärased eelkõige juba teadlikumale ja mitte esmakordsele kasutajale,“ rääkis Ploomann.

Positsiooni tahvlite turul tõstis Samsung Galaxy Note, näidates augustis võimsaid kasvunumbreid. „Samsung Galaxy Note on ainus tahvel, kuhu saab spetsiaalse pliiatsiga oma käekirjaga tekste kirjutada, mistõttu see seade sobib iseäranis hästi just tudengitele,“ ütles Ploomann.

GfK poolt läbiviidud Eesti jaeturu-uuringu kohaselt oli 2013. aasta augustis müüdud telefonidest 13 600 tava- ja 23 500 nutitelefonid. Aasta tagasi augustis müüdi 19 100 tava- ja 20 700 nutitelefoni.