Ministeeriumi uus seaduseelnõu sisaldab veeldatud maagaasi ekspordiregulatsiooni järk-järgulist liberaliseerimist, ütles energeetikaminister Aleksandr Novak sel nädalal, vahendas BNS. Novaki kohaselt antakse Rosneftile ja Novatekile luba oma LNG-d eksportida. Novatek saab seejuures eksklusiivõiguse Jamali poolsaare idaosas arendatava Yamal LNG ekspordiks.

Seni tohtis gaasi, sealhulgas LNG-d, eksportida vaid Gazprom. Uus seadus ei muuda Gazpromi monopoli toruvõrgustiku osas. Rosneft ja Novatek on varem andnud mõista, et tahavad ka seda muuta.

Uue eelnõu kohaselt saavad LNG ekspordilitsentsi "vaid riigiettevõtted ja ettevõtted, mis on juba saanud loa LNG terminalide ehituseks". Teised ettevõtted peavad selleks energeetikaministeeriumilt luba taotlema. Nende seas on ka Alltech Group, mis plaanib LNG tehast Petšora mere rannikule.

Petšora projekt näeb ette tehast 2,6 miljoni tonni suuruse aastatoodanguga, sadamat ja tõruvõrgustikku. Alltechi peadirektor Maksim Barski avaldas ajalehes Kommersant lootust, et firma saab loa kätte.