„Vana Tallinn on Eesti kõige elujõulisem ja kõige suurema levikuga premium kaubamärk maailmas. Tänu naturaalsete koostisosade kasutamisele, likööri originaalsele maitsele ja kõrgele kvaliteedile on Vana Tallinna eksport aastatega stabiilselt kasvanud, võites juurde ka üha uusi eksporditurge. Nüüdseks eksporditakse Liviko vapibrändi 22 riiki, hiljuti lisandus uutest eksporditurgudest Usbekistan ja Iisrael,” ütles Kalvi.

Saja miljonenda esimene pudel kingiti Vana Tallinna retsepti autori õpilasele, pikaajalisele Liviko liköörimeistrile Mahta Laidveele, keda tänati tema panuse eest Vana Tallinna arendamisel. Saja miljonenda teine pudel kingiti tänutäheks AS Liviko kauaaegsele direktorile Udo Themasele, kelle aastakümnete pikkust panust Vana Tallinna rahvusvahelisel tutvustamisel ja müügiedendusel peetakse hindamatuks. Saja miljonenda kolmas Vana Tallinn kingiti Liviko endisele tootmisdirektorile Aavo Veinthalile, kes on seisnud Vana Tallinna kõrge kvaliteedi ja kõigi tootmisel vajalike nõudmiste täitmise eest ka keerulistel aegadel.

„Vana Tallinna retsepti välja mõeldes sooviti luua likööri, mis oleks omapärane ja uudne, kuid mida meeldiks juua ka likööri loojatel. Toona ei osanud keegi unistadagi, et sellest kujuneb Eesti üks legendaarsemaid tunnustooteid, mis on ka tänapäeval väärikas kingitus ja meeldiv maitseelamus,“ ütles Vana Tallinna retsepti autori õpilane, pikaaegne Liviko liköörimeister Mahta Laidvee. „Vana Tallinn on nagu Tallinna linn, mis ei saa kunagi päriselt valmis, mida saab ikka ja jälle täiustada ning millel on veel ja veel võimalusi tootearenduseks,” lisas ta.

Eesti üht tuntumat sümbolit ja kultustoodet Vana Tallinnat toodetakse tööstuslikult alates 1962. aastast ning see on olnud läbi aegade Liviko edukaim eksporttoode.

Vana Tallinna valmistamisel kasutatakse ainult naturaalseid koostisosasid. Ainulaadset, sametist ja veidi eksootilist maitset annavad Vana Tallinnale vaniljekaunad, apelsini-, sidruni- ja pomerantsiõlid ning Jamaikalt pärit rumm. Põneva mõrkja ja eksootilise aroomi lisavad kaneelikoored. Likööri täpne retsept on hästi hoitud saladus, mida antakse edasi liköörimeistrilt liköörimeistrile.

AS Liviko on 115-aastaste traditsioonidega 1898. aastal asutatud kvaliteetalkoholi tootja.
AS Liviko kuulub Balti riikide kolme suurema alkoholifirma hulka, pöörates tootmise kõrval sama suurt tähelepanu ka alkohoolsete jookide impordile.
AS Liviko grupp annab tööd 376 inimesele.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid