Linn ei nõustu halduskohtu seisukohaga selles osas, mis puudutab ärihoonestuse planeeringulahenduse põhjendust, justkui ei ole see piisavalt kaalutud, ütles abilinnapea Taavi Aas linnavalitsuse teates. "Kuivõrd loeme planeeringulahendust alale parimaks lahenduseks, oleme otsustanud esimese astme kohtuotsuse vaidlustada ringkonnakohtus," lisas ta.

Tallinna halduskohus tühistas neljapäeval Tallinna linnavalitsuse otsuse, millega kehtestati TOP-i ja selle lähiala detailplaneering.

Kohus ei nõustunud enamiku Pirita Seltsi esitatud argumentidega, mida käsitleti juba esialgse õiguskaitse menetluses. Samas kohtu hinnangul pandi avalikkusele tutvumiseks välja detailplaneeringu versioon, kus ehitatakse lisaks ärihoonetele TOP-i alale ka elamuid. Kuivõrd kehtestatud detailplaneering annab ka võimaluse ehitada ainult ärihooneid, hindas kohus, et kuivõrd avalikus ei ole selle versiooniga tutvunud, tuleks planeeringu kehtestamine tühistada.

Pirita seltside koostöökoja liikmete esindaja Pirita Selts MTÜ esitas aprillis Tallinna halduskohtule kaebuse Tallinna linna kehtestatud detailplaneeringu vastu, millega soovitakse TOP-i kinnistule mere äärde ehitada korterelamud ning suurendada kogu kompleksi ligi kaks korda.

Koostöökoja esindaja Jüri Lass on varem öelnud, et kaebus esitati, sest kohalikud elanikud peavad vastuvõetamatuks pargialale elamute ehitamist ja TOP-i arhitektuurse kompositsiooni rikkumist, samuti süüdistas Lass linnavalitsust hoolimatuses linnaelanike arvamuse suhtes.

TOP-i ümbruse detailplaneeringu avalikul väljapanekul esitasid seltsi teatel vastuväiteid 23 isikut, planeeringu kehtestamise vastu olid Eesti Arhitektide Liit ja TOP-i autor arhitekt Peep Jänes.

Tallinna linnavalitsuse kommentaari kohaselt on linnaelanike arvamisega arvestatud ja avalikul väljapanekul tutvustatud mahtu vähendati 16 protsenti.

Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul lähtub detailplaneering ka avalikust huvist, sest 17 protsenti kinnistust on mõeldud avalikuks kasutamiseks ning veekeskuse rajamine muudab kogu piirkonna atraktiivsemaks.

TOP-i omanikfirma AS Tallinna Olümpiapurjespordikeskus teenis mullu 1,5 miljonise käibe juures 283 098 eurot kasumit. Ettevõtte hindas TOP-i väärtuseks eelmise aasta lõpu seisuga 32,7 miljonit eurot. Ettevõtte audiitori sõnul ei olnud võimalik saada kindlust, et see number tegelikkusele vastab ja jättis selles osas oma arvamuse avaldamata.