Konkursi võitis meeskond, kes esitas töö nimega „Gallery of__“, teiseks tuli töö nimega “Täppistoit“, kolmanda koha saavutas võistlustöö „Müha“.

Žürii otsustas ühehäälselt anda võidu „Gallery of__“ nimelisele tööle, mille taga on Kadarik Tüür Arhitektid OÜ koosseisus Ott Kadarik, Mihkel Tüür, Tanel Trepp, Kristi Tuurmann, Kadri Tamme, Uku-Kristjan Küttis, Kaarel Kala, Alari Orav, Karlo Funk, Ants Uustalu ja Kerli Kehman.

Võidutöö näeb ette, et Eesti paviljon on võimalikult avatud ning see ehitatakse puidust kastidest, mille vahel on võimalus kiikuda. Võitjatöö ideelahendusega saab tutvuda siin.

„See, et väga erineva taustaga inimestest koosnev žürii otsustab valida võitja ühehäälselt, on väga erakordne ning näitab võidutöö mitmetahulisust ja head läbimõeldust. Minu jaoks sai võitja puhul otsustavaks tugev idee, avatus ja multifunktsionaalsus ning oluline on ka hilisem taaskasutuse võimalikkus,“ sõnas žürii esimees EASi juhatuse liige Martin Hirvoja.

Žürii liige arhitekt Raivo Kotov ütles kommentaariks võitja kohta: „Silmapaistva lahendusega töö. Arhitektuurne lahendus on kerge ja õhuline, arvestades paviljoni ajutisust, eesmärgipärane. Keskne avatud ruum on kutsuv ja süvenemist ning eraldumist võimaldavad kuubikud veenvad. Tegu on kutsuva demokraatliku ruumiga, kus ei ole hierarhilist eraldust.“

Teise koha sai töö „Täppistoit“, mille esitajaks olid PIN Arhitektid OÜ, OÜ Stuudio La ja Event Masters OÜ.

Kolmanda koha võitis töö „Müha“, mille esitajaks oli Eesti Suveniirid OÜ.

Lisaks andis žürii välja kaks ergutuspreemiat töödele „Seenevaikus“ (HG Arhitektuur OÜ, Hannes Praks OÜ, Motaki OÜ, Prismattery OÜ, OÜ Karabana, OÜ Pōhjaka Mõis) ja „Siilik“ (Kingent Management OÜ), eelkõige nende eripäraste ja julgete ideelahenduste eest.

Konkursi žüriisse kuulusid arhitektid Peeter Pere ja Raivo Kotov, sisearhitekt Janno Roos, disainer ja loovjuht Asko Künnap, kommunikatsioonikonsultant Raul Rebane ja EXPO Milano 2015 Eesti esinduse projektijuht Andres Kask, žürii esimees oli EASi juhatuse liige Martin Hirvoja. Žürii auhinnafond oli 27 500 eurot.

Võistlustööd on veel täna ja homme kõigile vaatamiseks väljas Tallinnas Viru Keskuses ja alates reedest 22. novembrist Tartus Tasku keskuses. Näitusel saab multimeedia lahenduse abil lisaks tutvuda EXPO-de ajalooga. Kõikide võistlustöödega saab tutvuda ka EASi kodulehel.Maailmanäitus toimub 2015. aasta 1. maist 31. oktoobrini Milanos. EXPO seekordseks peateemaks on toit meie planeedil ja eluks vajalik energia, rõhuga säästlikkusel ja innovatsioonil.