Helsingi ja Stockholmi vahel ristlevad Viking Line'i parvlaevad Gabriella ja Mariella on Soome saabudes seni jäänud umbes seitsmeks tunniks Helsingi Katajanokka sadamasse seisma, et Stockholmist saabunud inimesed võiksid veeta päeva Helsingis, vahendab Ilta-Sanomat.

Sel suvel see enam nii ei ole, sest laevad suunduvad Helsingist kohe Tallinna ja tagasi. Laev väljub Helsingist kell 11.00. Saabumine Tallinna on kell 13.40 ning tagasiteele Tallinnast Helsingisse asutakse kell 14.25, teatab Viking Line. Nii tahab laevafirma pakkuda rohkem reise Helsingi ja Tallinna vahel.

Viking Line tahab uue liiniga juurde võita ka uusi autodega kliente Helsingi ja Tallinna vahel.

"Oleme juba pikalt tundnud vajadust lisada ressursse Helsingi-Tallinna liinile ja seda eriti suvisel tipphooajal. Väljakuulutatud lahendus on tulemus nii öelda raamist välja mõtlemisele ning minu arvates suurepärane viis saada uut kuluefektiivset kasu meie olemasolevast laevastikust," ütles Viking Line'i kontserni juht Mikael Backman.

Stockholmist laevale tulevad reisijad võivad valida, kas veedavad päeva Helsingis või sõidavad edasi Tallinna, millisel juhul on võimalik tagasi tulla järgmisel päeval.

Eesti reisihuvilistele avaneb võimalus astuda Tallinnas laeva pardale ning jõuda ilma ümberistumiseta Ahvenamaale või Stockholmi.

Eestimaalastele, kes soovivad külastada suvist Stockholmi või suunduda elamusterohkele auto- või jalgrattamatkale Ahvenamaa saarestikku, pakub uus laevaühendus mugava võimaluse sõita otse sihtkohta ümberistumiseta. Tallinnast kell 14.25 väljuv Gabriella või Mariella teeb Helsingis lühikese vahepeatuse kell 17.05-18.15, et jõuda Mariehamni sadamasse varahommikul kell 04.25 ning Stockholmi kell 10.00 hommikul. Laev asub Stockholmist tagasiteele õhtul kell 18.00.

Vaheldumisi ülepäiviti liinil sõitva Gabriella ja Mariella reisigraafikute uuendusega on Viking Line'il suvisel ajal pakkuda kolm väljumist päevas Helsingist Tallinna. Asjaolu mõjutab ka marsruuti igapäevaselt teenindava Viking XPRS-i hommikupoolseid väljumisaegu. Selle hommikune väljumine Tallinnast muudetakse suvekuudeks praegusest tund aega varasemaks ehk kella 7.00-ks. Helsingist tagasi Tallinna väljub Viking XPRS kell 10.00. Õhtuste väljumiste ajad ei muutu.

Viking Mariella ja Viking Gabriella on üle 2100 kajutikohaga ning rohkem kui 400 sõiduautot pardale mahutavad reisiparvlaevad, mis on valminud 1985. ja 1992. aastal. 2006. ja 2008. aastal läbisid laevad ulatuslikud uuenduskuurid. Mõlemas laevas on palju erinevaid restorane, baare ja meelelahutuskohti, seminari- ja koosolekuruume (mis suvisel ajal muudetakse laste mängumaailmaks), saunaosakond koos basseinidega, tax free-kauplus ning Itaalia ökotooteid kasutav kaasaegne Travel Spa ilusalong.