Esmaspäeval lõppes avalduste esitamine Unistuste Tööandja 2013 konkursile, kuhu said kandideerida kõik organisatsioonid, kelle töötajad ja ka juhid arvavad, et nende asutusesiseses töökorralduses ja -kultuuris on midagi, mida seada eeskujuks teistele ja mis peaks neid positiivselt eristama paljude teiste tööandjate seast.

„Nagu elu näitas, ei julge paljud ettevõtted endid ise üles seada, kuna kardavad töötajaskonna kriitikat. Neil aga, keda töötajad ise avalikult kiitnud on, oli avaldust esitada lihtsam," rääkis konkursi eestvedaja Anu-Mall Naarits. „Olen avaldusi lugenud ja päris kindlasti võib nende põhjal juba täna öeda, et kõik endid üles seadnud organisatsioonid tähtsustavad töötajat keskmisest kõrgemalt ja püüavad tööatmosfääri kujundada lähtuvalt töötaja ootusest, et leida ja kinnistada endiga parimatest parimad spetsialistid."

Viis finalisti valitakse järgmiste organisatsioonide seast:

Caritas Eesti MTÜ

CGI Eesti AS

Elisa Eesti AS

Ericsson Eesti AS, Tallinna tehas

Gourmet Coffee OÜ

Playtech Estonia OÜ

Premia Tallinna Külmhoone AS

Proekspert AS

Pärnu Vesi AS

Ragn-Sells AS

SA Maarja Küla

SA Noored Kooli

SA Teaduskeskus AHHAA

SA Teeme Ära

Saku Õlletehase AS

Sevenoil Est OÜ

Sisekaitseakadeemia

Tallinna Haridusamet

Tele2 Eesti AS

Timbeco Woodhouse OÜ

Tradehouse OÜ

TransferWise

Uus Maa Kinnisvarabüroo

Vasilyev School OÜ

Viimsi Lasteaiad

Kõiki laekunud taotlusi koos põhjendustega hakkab sel reedel vaagima esinduslik žürii koosseisus Klaas-Jan Reincke, Renita Käsper (CV Keskus), Kaire Cocker (Töötukassa), Kristi Hunt (EVEA) ja Marko Siller (Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum) ja Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE juhatuse liige Jane Etverk.

Viis finaalikohta kuuluvad avaliku sektori, kolmanda sektori, suurfirma, väikefirma ja keskmise firma kategooriate võitjatele.

Unistuste Tööandja 2013 tehakse teatavaks 30.jaanuaril toimuval konverentsil „Unistuste Tööandja: 100 ideed", kus finaali jõudjad saavad võimaluse ka lühikeseks ettekandeks.