Uusi sõidukeid võeti lühikeses veebruaris arvele ootuspärane ja tavaline hulk, 1424 tükki. Kuid eelmise aasta lõpus alguse saanud langustrend kallite kasutatud sõidukite osas jätkub: käesoleva aasta veebruaris esmaregistreeriti 1661 kasutatud sõidukit.

Uute sõidukitena lisandus teedele kahe esimese kuuga 3046 sõidukit, mida on 31 sõiduki ehk 1% võrra vähem kui aasta tagasi. Veebruaris moodustasid väga võrdse esikolmiku Honda CR-V (65), Nissan Qashqai (64) ja Toyota RAV4 (63); markidest troonisid Toyota, Nissan ja Renault.

„Käesolevaks aastaks ootame autoturul üsna sarnast või veidi paremat tulemit kui eelmisel aastal, kui registreeriti 19695 uut sõidukit. Seda põhjusel, et nii positiivses kui negatiivses suunas toimivad mõjurid on valdavalt jäänud samaks: leidub väga palju ja häid müügipakkumisi nii uute kui vanade mudelite hulgas ning liisingfinantseerimine püsib kättesaadav ja soodne. Teiselt poolt mõjub negatiivselt ettevõtjate vähene investeerimiskindlus ja teatav ebakindlus Euroopa majandustrendis. Jälgime huviga, kas kallite kasutatud sõidukite vähenev sissetoomine hakkab Eesti autoostja valikuid mõjutama sama palju maksvate uute, kuid tagasihoidlikemate markide ja mudelite suunas," kommenteeris Swedbanki autosektori juht Marko Kiisa.