„Ühiskonnas toimuvad demograafilised muutused, sealhulgas rahvastiku vananemine, tööpinge kasv, terviseteadlikkuse suurenemine ja pürgimus parema elukvaliteedi poole avaldavad mõju kogu turismile. Seetõttu on kiiresti kasvanud ka nõudlus terviseturismitoodete ja -teenuste järele, millele meie teenusepakkujad on hästi reageerinud,“ sõnas Mutso.

Terviseturistidel on Eestis laialdaselt valikuvõimalusi nii sihtkohtade kui ka toodete ja teenuste pakkujate hulgas. „Eestil on terviseturismi arendamiseks suur potentsiaal ja mitmekesised ressursid. Näiteks loodusvaradena tuntud ravimuda ja mineraalvesi, kohalikud ja puhtad põllumajandussaadused ning tervislik toit," rääkis Mutso.

Lisaks mitmekesistele ravidele, hoolitsustele, lõõgastavatele ja tervislikele tegevustele kasvab Mutso sõnul nõudlus terviseuuringute, tervisliku eluviisi ja personaalse nõustamise teenuse järele. Ka Eesti raviturism võtab järjest laiemaid mõõtmeid ning üha enam väliskülalisi planeerib just meditsiinilistel eesmärkidel oma reisi Eestisse, lisas Mutso.

Terviseturism on ühe valdkonnana eraldi välja toodud ka Riiklikus Turismiarengukavas.