"Kiiruga tehtud värvimine, odav põrandakate ja kõrgete lagedega vanasse korterisse pandud ripplaed pole kindlasti need argumendid, mille eest ostjad on nõus rohkem maksma," hoiatab Juhanson.

Näiteks investoritel on korteritele selge nõudmine – need peavad olema täielikult renoveeritud või väga heas seisukorras, mis võimaldab pärast ostu-müügilepingu sõlmimist alustada korteri väljaüürimisega. Niisuguseid kortereid otsivad ka need, kel pole aega ega huvi remondiga tegeleda, soovides koheselt sisse kolida.

"Inimesed, kes on nõus korteri parendamisse panustama, soovivad aga osta pigem kapitaalremonti vajavaid kortereid, kus saab kõik oma äranägemise järgi kujundada. Odavalt tehtud sanitaarremont pole ka neile oluline, sest see ei lähe enamikel juhtudel kokku ostuhuviliste maitse ega ootustega. Milleks maksta lisaks asja eest, mis nagunii ära lammutataks?" selgitab ta.

Vana ja algupärase väärtustamise kasvades on aina problemaatilisemaks muutunud ka nende korterite müük, mis asuvad vanemates, näiteks stalini-aegsetes majades ning kus kiirremondi käigus on kasutatud ohtralt kipsi, näiteks paigaldatud kõrgetesse ruumidesse ripplaed. Ka siin tekib Juhansoni sõnul kohe vastuolu, sest pakkumishinda kergitavat, pigem modernset odavremonti ei peeta paljude potentsiaalsete ostjate poolt sellistesse korteritesse kuidagi sobivaks.

"Kui ostja soovib renoveeritud korterit, siis tähendab see täielikult kaasajastatud elektri- ja veesüsteemi ning kvaliteetset siseviimistlust. Lisaks ka põrandakütet, kaasaegset ventilatsiooni, uut köögitehnikat jne. Sellise korteri eest ollakse nõus maksma kvaliteedile vastavat kõrgemat hinda," märgib Juhanson.

"Kui aga otsitakse kaasajastamist vajavat korterit, eeldatakse soodsamat hinda, mis sõltub sellest, kas korter nõuab täielikku renoveerimist või on seal tehtud aeg-ajalt kerget sanitaarremonti, mille kestel on vahetatud ka näiteks elektrijuhtmestik," lisab ta.

Seega - kiirremont, mis on paljude ostjate jaoks „ei liha ega kala“, on müügiprotsessi aeglustav faktor ning ostjaskond eeldab, et sellise korteri saaks pigem remontivajava elamispinna hinnaga kätte.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid