„Kõige suurem kitsaskoht ettevõtluse ja laiemalt kogu Eesti ühiskonna ning majanduse arengus on, et hoolimata mõne aasta tagustest loosungitest meil tegelikult puudub selge visioon, kuhu tahame järgmise 20 aastaga jõuda,“ märkis Rebane.

„Selleks, et riigi majandus areneks, on vaja paika panna kindel plaan ja selle nimel siis järjepidevalt tööd teha läbi seadusandluse ning investeeringute. Riikide vahel valitseb tihe konkurents ja eristumiseks ning edukuseks on vajalik selge plaan, millega muuta meid atraktiivsemaks teistele ja soodustada samas ka kohapealsete ettevõtete arengut,“ rääkis ta.

Eestis Aasta Ettevõtja konkurssi korraldava Ernst & Young Baltic ASi juhatuse liikme Ranno Tingase sõnul tõstab mullused tiitlivõitjad Priit ja Peeter Rebase konkurentide seast esile juba nende tegevusvaldkond ise.

„Meelelahutus ei ole traditsiooniline äri nagu seda on näiteks tootmine, kuid see nõuab samavõrd oskuslikku planeerimist, kokkulepetest kinni pidamist ja mis kõige tähtsam, head suhtlemisoskust,“ ütles Tingas. „Mõlema venna tugevuseks on kahtlemata motiveeritus ja võime oma eesmärkide nimel vaeva näha, kuid meelelahutusvaldkonna inimesena on nad kindlasti nõus sellega, et üsna sageli on ka õiged kontaktid need, mis edasi viivad. Seega usun, et konkursile Eestit esindama sõitnud Priit Rebane kindlasti oskab kaasnevat tähelepanu hinnata ja võtab sellest viimast.“

Tingas märkis eelmiste aastate kogemusele tuginedes, et Eesti ettevõtjad ei ole seal jäänud sugugi tagaplaanile. Näiteks mullu Eestit esindanud Ruth Oltjer pälvis Monacos märkimisväärset tähelepanu ja sõlmis ka mõned kokkulepped, mis tänaseks on partnerlussuheteni jõudnud.

"See on kindlasti ka antud konkursi suurim tugevus – seal on võimalik tutvuda ja saada kontakti ettevõtjatega ükskõik millisest maailma nurgast,“ ütles TIngas.

Maailma Aasta Ettevõtja kuulutatakse välja laupäeval toimuval suurejoonelisel gala-õhtusöögil.

EY World Entrepreneur Of The Year tiitlile kandideerivad tänavu Aasta Ettevõtjad 60 erinevast riigist.

Hea teada

Entrepreneur Of The Year konkursi põhimõtteks on tunnustada kasvavate ettevõtete loojaid ja eestvedajaid ning anda neile tuult tiibadesse laiema mastaabiga ärisse suundumiseks. Igal aastal Monte Carlos toimuv konkurss on maailmas üks suurima mastaabiga ettevõtjate tunnustamiseks loodud üritusi, mis sai alguse 1986. aastal USAst. Konkursi osavõistlusi viiakse läbi enam kui 60 riigis ja 145 linnas, kus igal aastal tunnustatakse kõige edukamaid ja innovaatilisemaid ettevõtjaid üle kogu maailma.

Eesti osaleb WEOY konkursil kuuendat järjestikust aastat. Varasemate nominentide ja võitjate hulgast leiab selliseid nimekaid tegijaid nagu Guy Laliberté (Cirque du Soleil), Mikael (Hed Rovio Entertainment), Reid Hoffman (LinkedIn), Alessandro Benetton (Benetton), Thomas Meyer ja Manel Adell Domingo (Desigual) ja paljud teised.

BDG omanikud Priit ja Peeter Rebane on Eestisse toonud sellised tuntud artistid nagu Madonna, Rihanna, Lenny Krawitz, Metallica, Sting, Kylie, Elton John, Michael Buble, Lady Gaga, Muse, Depeche Mode, Eric Clapton ja Robbie Williams. Baltikumi üleselt annab BDG gupp täna tööd ca 1000 inimesele, ühe välikontserdi raames saab tööd ca 2000 inimest. BDGle kuuluvat Nordea Kontserdimaja külastab aastas üle 150 000 inimese.

Ernst & Young Baltic AS on Baltimaade juhtiv konsultatsiooni- ja audiitorbüroo. EY Eesti esinduses töötab ca 100 inimest. Rahvusvaheliselt on EY üks maailma juhtivatest auditi, maksu, tehingute nõustamise ja ärikonsultatsiooni teenuste pakkujatest.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena