Eurosatory on üks maailma suurimatest kaitse- ja julgeolekuvaldkonda ühendavatest messidest, mis toob kokku kogu tööstusahela. Messil on võimalus tutvuda uusimate seadmete ja süsteemidega, arendada rahvusvahelisi suhteid ning luua uusi koostöövõimalusi.

EASi ekspordidivisjoni direktori Allar Korjase sõnul on kaitsetööstus Eestis arenev sektor, kuid kohalik turg on väike ning seetõttu peavad kaitsetööstuse valdkonnas tegutsevad ettevõtted otsima aktiivselt ekspordivõimalusi. „EASi jaoks on oluline aidata Eesti ettevõtetel välisturgudel edu saavutada ja pakkuda võimalusi uute kliendikontaktide loomiseks. Selleks korraldabki EAS ühisstende rahvusvahelistel messidel,“ ütles Korjas.

Eesti Kaitsetööstuse Liidu juhatuse esimehe Kuldar Väärsi sõnul on Eesti kaitsetööstusel kaks põhilist eesmärki – esiteks toetada laiapõhjalise riigikaitse loomist kodumaal, teiseks aga töötada välja professionaalseid lahendusi ja tooteid, mis oleksid läbilöögivõimelised rahvusvahelisel turul.

„Eurosatory on kaitsetööstuse maailma aasta tippsündmus, kuhu kogunevad kõik suuremad rahvusvahelised kaitsekontsernid. See on võimalus luua uusi kontakte ning näidata, et Eestis on väga tublisid ettevõtteid ja tooteid, millel on tugev potentsiaal olla edukas eksporditurgudel,“ kommenteeris Väärsi. „Eesti ettevõtete konkurentsieeliseks on see, et pakutakse tänapäevaseid lahendusi ning paindlikku tootmist, ollakse kuluefektiivsed ja suudetakse tagada kiired ning õigeaegsed tarned,“ lisas ta.

Eesti ettevõtted on messil väljas väga laia tootevalikuga – näiteks vormiriietus, militaarjalatsid, tehnilistest kangastest tooted, mehitamata lennuseadmed, eriotstarbelised konteinerid, kaugjuhitavad jälgimisseadmed. Ettevõtetest on esindatud Amhol, BHC Laboratory, Defendec, Eli, Eolane Tallinn, Galvi-Linda, Kitman Thulema, Maru Metall, Samelin ja Vesimentor. Lisaks osaleb messil Eesti Kaitsetööstuse Liit.

Eesti ühisstendi korraldamist rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid