Martin Vahteri sõnul on arhitektuur kõige selgem visiitkaart ning riik peaks avalikke arhitektuurikonkursse korraldades olema inspireerivam, loomingulisem ja igas mõttes erasektorist ees.

“Kui erakapital investeerib pea ainult ratsionaalsusesse, et üüri ja kulu suhe oleks paigas, siis riik peaks vastukaaluna loominguliselt esinema. Arusaadavalt ei mahu ühte võrrandisse odav ehitushind, energiasääst, madal üür ja hea disain ning seda peaks tellides ka arvestama,” ütles Vahter.

“Riik on oma arhitektuuri nägu - näitame välismaalastele, et meie riik on cool ja pakume neile rohkem vau efekti. Kindlasti tuleb kriitikat, aga asjad mis püsivad on oma hinda väärt ja mainevõit näiteks Norman Fosteri või Rem Koolhaasi tasemega arhitekti palkamisel tasub päeva lõpus ka rahaliselt ära. Nad ei ehita tube, vaid vaatamisväärsusi ja maamärke nagu Millenniumi sild Londonis ja Bundestagi hoone kuppel Berliinis,” ütles Vahter.

Üldplaanis liigutakse Vahteri sõnul õiges suunas, näiteks Tallinna Ülikooli Narva Kolledž, ning kohtu- ja kontserdimajad Jõhvis on ilusad ja lihtsad. "Eraarhitektuurist on kevadel valminud Noa restoran viimaste aastate tipp, aga isegi veidi hullu disaini oleks palju rohkem vaja,” märkis Vahter.

“Praegu käib Tallinna uue kohtuhoone arhitektuurikonkurss ja varsti on oodata ka Tallinna uue raekoja hanget. Näitame, et Eestil on rohkem hinge kui neli seina ja uks!”

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena