Ametiühing: VKG koondamine on vaja läbi viia võimalikult „vähese verega”
Viru Keemia Grupp loodab ettevõtte eri üksustes töötavatest pereliikmetest vähemalt ühele töö säilitada. Töö kaotab sadakond inimest, kokkuvõttes mõjutab Kiviteri tehaste sulgemine ligi poolt tuhandet töökätt.
VKG töötajad aimasid halba juba eelmisel nädalal, kui järjest laieneva kokkuhoiupoliitika tõttu teatas ettevõtte juhatus, et sel aastal kontserni töötajate jõulupidu ei toimu. Eelmisel reedel kohtus juhatuse esimees Priit Rohumaa ka õlitehase VKG Oil seadmete ja tsehhide juhtidega, kellele ta rääkis, et firma „raudvara tuleb hoida, aga koondamisotsuseid ei tohi teha isiklike suhete või (mitte)meeldimiste põhjal”.
Auk ka linnavalitsuse eelarvesse
VKG töötajaid ühendav Kohtla-Järve keemikute ametiühing tahtis veel hiljuti minna ettevõtte juhtide jutule, et kaubelda endale 2015. aastaks paremaid tingimusi, aga nüüd on see plaan maha maetud. Rohumaa ei välista ka töötajate praeguste hüvede kollektiivlepinguga kärpimist, et koondamisteateid võimalikult vähe välja jagada. Kohtla-Järve linnavalitsuses on juba välja arvutatud, et 200 töökoha kaotamine tekitaks linna eelarvesse 300 000 euro suuruse augu. Aselinnapea Ljudmila Jantšenko sõnul on järgmisel aastal Kohtla-Järve linnal niigi raskemad ajad, kuid ühe suurima tööandja VKG probleemid võimendavad probleeme veelgi
VKG töötajast naftahinna analüütikuks
Leontjeva kabineti suurelt arvutiekraanilt vaatab vastu nafta hinna graafik, mille sirgelt allapoole liikuv hinnajoon teeks rõõmsaks küll kütusetankija, kuid mitte VKG töötajad. Ta ütleb pingutatult naeratades, et ettevõttes on igast töötajast saanud analüütik, kes oskab nafta hinna igapäevast liikumist jälgida ka reaalajas. „Keegi ei oodanud sellist kukkumist,” nentis Leontjeva ja heidab veel pilgu ekraanile, kus naftabarreli hind kõikus eile 70 dollari piiril.