1. Kuulutused

Kui vanasti sooviti midagi müüa või vahetada, tuli selleks kuulutus ajalehte panna ning muidugi selle eest ka maksta. Tänapäeval on tänu internetile mitmeid võimalusi oma kuulutuse tasuta avaldamiseks, olgu selleks siis kõikvõimalikud Facebooki grupid või spetsiaalised ostu-müügi leheküljed.

2. Uudiste lugemine

Ajalehe ostmine oli vanasti üks võimalustest päevauudistega kursis olemiseks, teine võimalus oli raadiost või telerist päevauudised ära oodata. Nüüd tuleb vaid arvutisse minna ning leiad sealt 24/7 kõikvõimalikku päevakajalist infot.

3. Muusika

Kui varem pidi muusika kuulamiseks ostma kindlasti helikandja, siis tänapäeval on nt Youtube´ist võimalik oma lemmikuid ka täiesti tasuta kuulata.

4. Andmete pilves hoidmine

Olulise info pilves hoidmine on hea viis vältida asendamatu info kaotsiminekut. Kuigi on veel piisavalt tasulisi pilveteenuseid, pakuvad Google Drive or Microsoft OneDrive tasuta alternatiivi, samuti annab Amazon Prime oma liikmetele piiramatu fotode pilves hoidmise mahu.

5. GPS

Olid ajad, mil GPS oli veel tasuline ning kaartide uuendamise eest tuli samuti maksta. Tänapäeval saab küll endiselt osta eraldi GPS-süsteeme, kuid nutitelefoni olemasolul ei ole selleks mingit vajadust. Saadaval on piisavalt tasuta PGS-appe ning õiget teed aitab leida ka Google Maps.