„Sarnaselt eelmise aastaga algas ka seekord Unistuste Tööandja valimine töötajapoolsete spontaansete kiituste kogumisega, mida kogunes ligi kaks korda rohkem kui aasta eest. See näitab, et inimesed on hakanud tööandjate panust märkama ja hindama, kuid ka loodetavasti seda, et üha rohkemad tööandjad on firmakultuuri ja töötajate rahulolusse teadlikumalt panustamas,“ rääkis konkursi eestvedaja Anu-Mall Naarits.

Tema sõnul võib kiitustest leida nii otsest rahulolu mõne konkreetse ülemusega, panust innovatiivsusesse, sõbralikkust ja töötajate vajaduste kiiret märkamist ja rahuldamist. „Kokkuvõtvalt võib möönda, et töötajad, kes ei pidanud suureks vaevaks oma kiitust väljendada, hindasid ettevõtetes enim sõbralikku innovaatikat soodustavat meeskonnatööd koos mitmekülgsete isiklike arenguvõimalustega.“

Aasta eest esmakordselt läbi viidud konkursile esitas oma kiitused veidi üle 200 inimese, kes kiitsid samuti sadakonda organisatsiooni.

„Unistuste Tööandja 2014“ tiitlile kandideerivad organisatsioonid on:

AS SWISS PROPERTY,
Eastman Specialties OÜ,
OÜ Advokaadibüroo Eversheds Ots&Co,
Proekspert AS,
Swedbank AS,
Starmaker OÜ,
Eesti Noorteühenduste Liit,
Krediidiinfo AS,
EDM Machinery (EDM OÜ),
Elisa Eesti AS,
TransferWise,
Nortal AS,
Axinom Eesti OÜ,
YFU Eesti,
LHV Pank AS,
OÜ Domus Kinnisvara Vahendus,
AS Balbiino,
Creative Union (WWH AS),
Võru Järve Kool.

„Täname kõiki julgeid ettevõtteid ja organisatsioone, kes on teadlikult panustanud oma töötajate motivatsiooni ja töökultuuri tõstmisse ja julgevad oma tegusid ka avalikult eksponeerida,“ ütles Naarits.

„Tuleb möönda, et veel on meie seas palju neid ettevõtteid, kelle töötajad neid kiidavad ja väärtustavad, kuid kes ise oma tagasihoidlikkuses veel konkursile tulla pole söendanud,“ lisas Naarits.

„Nende 19 puhul, kes on sel aastal konkursile tulnud, on kindlasti tegu väga teadlikult tööandja brändi kujundavate organisatsioonide, mitte õnneotsijatega. Need on organisatsioonid, kelle jaoks on nende kuvand tööandjana vähemasti sama tähtis kui nende toodete või teenuste maine,“ rõhutas Naarits.

Unistuste Tööandja kuulutatakse välja 22.jaanuaril.

Konkursi žürii valib kõigi kandidaatide seast jaanuari keskpaigaks välja viis finalisti: kolm erasektorist, ühe mittetulundus- ja ühe avalikust sektorist. Žüriisse kuuluvad PARE juhatuse esimees Milvi Tepp, Eesti Kaitseväe Värbamiskeskuse juhataja Lauri Kurvits, EV 100 turundus- ja kommunikatsioonijuht Anneli Ohvril, Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi jätkusuutliku töökeskkonna valdkonnajuht Heidi Solba ja CV Keskus OÜ värbamisosakonna juhataja Renita Käsper.

„Unistuste Tööandja 2014 “ tiitel kuulutatakse välja 22. jaanuaril toimuval Unistuste Tööandja konverentsil.

Unistuste Tööandjaks 2013 valiti Sisekaitseakadeemia, mis oli suutnud oma avatuse ja töötajate kesksusega kujuneda üheks silmapaistvama töökultuuri ja väga kõrge rahuloluga organisatsiooniks.