Tartu külje all asub 2300 elanikuga väike Puhja vald, mille vallavalitsuses ja -volikogus elu keeb. Veel eelmise aasta lõpus sõlmis Puhja vallavanem Priit Pramann volikogu liikme Armas-Henneke Räisi firmaga teede talihoolduslepingu, mis näeb ette heldeid tasusid nii lumetõrjetööde kui ka lund oodates veedetud tundide eest. Volikogu liige Tõnu Hallik hoiab aga vallavalitsuse tegemistel aktiivselt silma peal. Ta ei kiida heaks lepingut, mis on sõna otseses mõttes „iga hinna eest” tehtud, üldsõnaline ja „kohalikku ettevõtjat” soosiv. Viiest vallavalitsuse liikmest ei andnud lepingu sõlmimisele oma nõusolekut ainult üks liige. See oli Jaak Jõeleht, kes arvas samuti, et leping on vallale kahjulik ja kiirustades tehtud.

Nimelt võitis Armas Räisi juhitud ehitusettevõte OÜ Vekla lumetõrjehanke teises, läbirääkimistega hankevoorus, sest esimene, avalik hange kukkus läbi. Teise vooru leiti lõpuks kaks pakkujat ja talve saabumise kartuses sõlmiti peagi ka leping. Pakkujad said aga oma tingimusi sisuliselt dikteerida, mis poleks avaliku hanke korral võimalik olnud. Tõnu Hallik usub, et Vekla võit oli teise pakkuja Elva Kommunaaliga kokku mängitud ja esimene hange kukutati meelega, lihtsalt ignoreerides läbi. Vekla sai endale lepingu, mille järgi makstakse lumetõrje töötunni eest kuni aprillini 50 eurot ja ootetasuks 2000 eurot kuus. Ette on nähtud ka 4000 euro suurune leppetrahv juhuks, kui üks pool soovib lepingu „mõjuva põhjuseta” lõpetada.

Ärileht võrdles ka Puhja hindu mõne naabervalla omadega.
Konguta vald: tunnitasu 49 eurot, ootetasu ei ole.
Rannu vald: tunnitasu olenevalt traktorist 39–56 eurot, ootetasu ei ole. Rannu vallavanem Maano Koemets mainib, et ka neil tahtis üks pakkuja ootetasu kehtestada, aga vald ei olnud sellega nõus.
Nõo vald: tunnitasu 40–50 eurot, ootetasu makstakse 250-500 eurot kuus (Puhjas 2000 eurot kuus!).