Euroopa 43 hinnatud riigi seas tõusis Eesti möödunud aasta neljandalt kohalt kõrgele teisele kohale. Meist eespool on vaid Šveits, meile järgnevad Iirimaa ja Taani.

Maailma 178 riigi seas on Eesti võrreldes möödunud aastaga oma positsiooni parandanud kolme koha võrra, tõustes kaheksandale kohale.

Peaminister Taavi Rõivas pidas Eesti edusamme majandusvabaduse positsiooni parandamisel erakordselt heaks.

„Eesti on teinud suuri jõupingutusi, et saavutada parim ettevõtluskeskkond, kuhu soovitakse ettevõtteid rajada ja investeerida. Meie tugev positsioon annab investoritele selge signaali, et Eesti on hea koht, kus oma ideid realiseerida," ütles Rõivas.

„Nüüd on meie kohustuseks oma positsiooni hoida, kuid see saab olema sama raske, kui selle saavutamine," ütles Rõivas.

Eesti puhul kiidetakse turu avatuse pidevat paranemist, mida toetab tasakaalukas fiskaalpoliitika. Varasemast paremad tulemused olid korruptsioonivabaduse, fiskaalvabaduse, kaubandusvabaduse, ärivabaduse ja tööjõuvabaduse kategooriates.

The Heritage Foundation toob eraldi välja, et Eestis esineb siiski aeg-ajalt probleeme korruptsiooniga valitsuse tasemel.

„Aastal 2013 olid valitseva Reformierakonna juhtivad poliitikud seotud korruptsiooniskandaaliga ettevõtluses, mis puudutas praeguseks pankrotis olevat ettevõtet, mille omanikuks oli keskkonnaministri isa,“ märgitakse taustainfos.

Varasemast nõrgemad tulemused oli riigi kulutuste kategoorias, kus tuuakse välja valitsussektori kulutuste kasvu 38 protsendilt 39,5 protsendile SKPst.

Samale tasemele jäi Eesti positsioon omandiõiguste, investeeringuvabaduse ja finantsvabaduse kategooriates.

Kõrgeimaks hinnati majandusvabadust jätkuvalt Hong Kongis, Singapuris ja Uus-Meremaal. Leedu tõusis üldarvestuses kuue koha võrra 15. kohale ning Läti viie koha võrra 37. kohale. Venemaa on 143 kohal.