Kõik aredajad omavad plaani A ja plaani B, need on põhjalikult läbi mängitud. Hinnamuudatusi tehakse alles siis, kui mingil põhjusel on kiiresti raha vaja. Kuni sellist hetke pole saabunud, hoiab arendaja oma kaupa ega hakka latti allapoole laskma.

Võib juhtuda, et arendajal ei tekigi hetke, mil tal oleks kiiresti raha vaja. Kortermaju ehitatakse laenuga, mida pank maksab välja osade kaupa, iga osa peale teatud etapi valmimist. Sedamööda, kui arendaja kortereid müüb, maksab ta pangale ka laenu tagasi. Arendaja kasum tuleb maja viimaste korterite müügist. Hinna allalaskmisega loobub arendaja oma kasumist. Kui kinnisvaraturule saabub seisak, arendaja ei plaani kohe jätkuprojekte käivitada ega vaja sinna raha, hoiab ta pigem müümata kortereid kui annab need odavalt käest.

Meie pikaaegne kogemus näitab, et kui uus arendus müüki tuleb, vaadatakse esmalt hinda. Müük algab reeglina aasta aega enne maja valmimist, vahel aga veelgi varem. Ehitusprotsessi käigus läheb potentsiaalsete ostjate huvi konkreetsemaks. Nad vaatavad, võrdlevad, nii mõnigi jõuab ehitamise ajal kaaluda mitme uusarenduse vahel. Tihti lükatakse ostuotsust ja broneerimist edasi. Nii mõnigi ostja jääb oma esialgsest valikust ilma üksnes seetõttu, et keegi teine oli otsustusvõimelisem.

Kui müük ei edene soovitud tempos, on hindu langetada kõige lihtsam, kuid 2007. aasta kinnisvarabuumile järgnenud kriis näitas, et enne pakutakse tasuta sisustust, köögimööblit, telereid, diivaneid, vaipu, kardinaid, lauanõusid, soojamaareisi või odavat rahvaautot. Toona pakkus üks kinnisvaraarendaja näiteks Ford Sierrat.