Meeskondade videoesitlusi hinnanud žüriisse kuulusid Mart Maasik (SEB), Heldur Meerits (Amalfi), Priit Alamäe (Nortal), Erki Mölder (EAS), Mart Einpalu (Levira), Anu Puusaag (EAS), Rauno Klettenberg (Nasdaq Tallinn), Andrus Aljas (Estonia SPA) ja Siim Espenberg (Tartu Linnavalitsus).

Televooru pääsevad meeskonnad selguvad 7. veebruaril.

Energeetika ja keskkond

Maalermeistri loodusvärvid (Tartumaa)

Eestis toodetud traditsioonilised loodusvärvid, mis on valmistatud vanade retseptide alusel. Keskkonnasõbralikud värvid sobivad nii ajaloolisse kui ka moodsasse koju.

3D-prinditav õhufilter (Harjumaa)

Arendame välja 3D prinditava õhufiltri moodulid, nii et klient saaks vastavalt enda soovidele komplekteerida vetikaakvaariumi põhimõttel töötava õhufiltri.

Smart Load Solutions (Harjumaa)

Selle asemel, et toota või tarbida elektrit suvalisel ajal, tuleks kasutada tarka elektrijuhtimissüsteemi, mis optimeerib elektriseadmete töö vastavalt avatud turu hindadele ilma toodangut vähendamata.

  

Info- ja kommunikatsioonitehnoloogiad

Etnobird (Harjumaa)

Etnobird on nutikas linnusöögimaja, mis võimaldab läbi mobiilirakenduse maja külastavaid linde loendada, neid pildistada ja reaalajas jälgida ning sööta.

OÜ StyleUp (Harjumaa)

StyleUp on stiilinõu andev 3D veebiplatvorm, kus vastavalt sisestatud mõõtudele luuakse inimesega sarnane 3D-modell, määratakse automaatselt kehatüüp, soovitatakse kehatüübile sobivaid rõivaid, proovitakse neid selga ja kombineeritakse omavahel.

Senset (Harjumaa)

Täisautomaatne nutitelefonil põhinev ühistranspordi tuvastus- ja piletisüsteem. Nutitelefonil ja ühissõidukisse paigaldatud spetsiaalsel riistvaral põhinev lahendus, mis võimaldab automaatselt sõidu alg- ja lõpp-punkti fikseerides tasuda ühistranspordi kasutamise eest.

Skillific (Harjumaa)

Töövahend enda turuväärtuse leidmiseks ja oskuste arendamiseks ning organisatsioonile oskuste alusel töötajate leidmiseks ja õiglase palga väljaselgitamiseks.

Huntloc (Valgamaa)

Lahendus jahimeestele, mis muudab küttimise nutikaks - kogu jaht on osalistele reaalajas jälgitav suurendades seeläbi jahi efektiivsust ja vähendades jahiõnnetusi, kulusid ja aega.

Hivescale (Harjuma)

Hivescale pakub täislahendust, mis viib mesinduse uuele tasemele. Seadmed, tehnoloogia ja analüütika, mis võimaldavad reaalajas jälgida mesilastarudes toimuvat ning vajadusel operatiivselt reageerida.

  

Loomemajandus 

Innovative Guitar Systems (Harjumaa)

Vabastame kitarristid lava peal võimlemast, et nad saaks mängida nagu Jimi Hendrix või Riho Sibul. Kas te mäletate vanu televiisoreid, millel te pidite nuppe kruttima? Nüüd on teil juhtpult, millelt mugavalt kanaleid vahetada. Me teeme täpselt seda sama asja, ainult kitarripedaalidega. Pakume professionaalsetele kitarristidele süsteemi, mis koosneb juhitavatest kitarripedaalidest ja ühest põhikontrollerist.

Nutikad filmilahendused (Harjumaa)

Ettevõte töötab välja uuendusliku lahenduse filmide tootmise ja tootmisteenuste valdkonnas. Lahendus tõstab kuluefektiivsust ja avab uusi loomingulisi võimalusi.

  

Sotsiaalne ettevõtlus

Extra Leg (Harjumaa)

Koduautomaatika lahendus nägemispuudega inimestele, mis annab informatsiooni kodus toimuva kohta, seeläbi muutes vaegnägijate igapäeva elu iseseisvamaks, mugavamaks ja turvalisemaks.

suPEREma (Harjumaa)

MTÜ Perele Toeks pakub praegustele ja tulevastele väikelastega peredele suPEREma tugiteenuste süsteemi eesmärgiga muuta perekonnad tugevamaks ja õnnelikumaks. Et naine leiaks enda sees selle väe olla suPEREma ja oma mehele tõeline naine. Iidsetes traditsioonides on alati olnud suguvõsa/kogukond perele toeks kui perekonda on lisandunud laps, meie ühiskonnas on vanavanemad tihti kaugel ja elavad aktiivset tööelu ja seetõttu jäävad lastega pered üksi. suPEREma teenused aitavad vanemaid nii, et neil oleks väikelaste kõrvalt rohkem aega iseendale ja paarisuhtele.

Tervis ja biomeditsiin

DonateIT (Harjumaa)

Mobiilirakendus, mis on suhtluskanaliks doonori ja verekeskuse vahel. Kasutajal on võimalik luua endale isiklik profiil, kus hoitakse andmeid tema veregrupi ja annetamise ajaloo kohta. Rakendus kuvab kaardil ära just sinule kõige lähemal asuva doonoripunkti ja võimaldab paari nupuvajutusega registreerida ka aja. Kasutajad saavad jooksvaid teateid Verekeskuselt verepanga varude ja erinevate ürituste kohta. Lisaks saavad kõik doonorid anda panuse veredoonorluse sotsiaalsemaks muutmisesse ja jagada oma saavutust sõpradega sotsiaalmeedias.

Tööstus ja disain

BLATS - Bike Lights and Turn Signals (Harjumaa)

Lülitiga juhitavad jalgratta suunatuled ning gabariidituled.

Fitspecs (Harjumaa)

Aitame prillidisaineritel toota, turustada ja kohale toimetada enda loomingut prillikandjatele läbi online -keskkonna.

OKKA (Tartumaa)

Akustiliste ja dekoratiivsete omadustega, kodumaistest männiokastest valmistatud plaat, mis aitab luua avalikes ruumides, hotellides ja kodudes sisekujunduslikke/akustilisi lahendusi.

Puitnõude bränd EGG (Tartumaa)

EGG bränd peegeldab inimeste soovi jõuda oma ürgse olemuseni, nautida elu ja olla avatud uutele kogemustele. Idee ammutab jõudu sünergiast, mille loovad vana aja puutöötraditsioonide tundmine, uue aja tehnoloogiate rakendamine ning tooted eriliseks tegev hingeusk. Tootesari LOG on Eesti disaini auhind Bruno nominent 2014 a.

Guitar Technologies OÜ (Viljandimaa)

Tegemist on kitarrikeelte vahetamise seadmega, mis võimaldab erinevaid keeltekomplekte vahetada kiiresti ja lihtsalt.

Turism ja teenusmajandus

Fyndsi (Tartumaa)

Fyndsi on veebikeskkond, mille abil võib igaüks teenida lisaraha giidi või teenäitajana seiklusi otsivale turistile, kes tahab kogeda enamat kui tavaturist.