Võlakirjad on tagatud hüpoteekidele seatud pantidega ja nõuete pantidega.

Emissiooni eesmärk oli rahastada laenuportfelli kasvu. 2015. aastal on ettevõttel eesmärk kaasata kapitali kokku 8 miljoni euro väärtuses. Ettevõtte planeerib noteerida võlakirjad Tallinna börsil Balti võlakirjade nimekirjas.

Jaanuaris toimunud suunatud emissiooni käigus märkisid võlakirju Baltikumi era- ja finantsasutuste investorid. Võlakirjaemissiooni finantsnõustajaks oli Redgate Capital ning juriidiliseks nõustajaks Advokaadibüroo SORAINEN. Võlakirjade tagatisagendiks on Advokaadibüroo Lawin.

„Tegemist oli kõige pikema tähtajaga võlakirjadega, mis viimaste aastate jooksul Eesti kohalikul kapitaliturul välja lastud. See näitab, et Eesti ja teiste Balti finantsinvestorite usaldust Eesti majanduskeskkonna ja ettevõtete vastu,“ ütles Redgate Capitali juhatuse liige Aare Tammemäe.

„Meie jaoks on tegemist juba teise eduka võlakirjaemissiooniga. Soovime oma võlakirjad viia NASDAQ Balti väärtpaberibörsile, et tekitada suurem huvi institutsionaalsete investorite seas. Soovime olla läbipaistvad ning kindlad partnerid oma rahastajatele. Selle aasta eesmärgiks on kaasata kokku 8 miljoni euro eest vahendeid võlakirjaturult,“ ütles Hüpoteeklaen OÜ juhataja Toomas Paju.