„Loomulikku monopoli jäätmekäitluses vaja ei ole, kuid küsimus on, kas on vaja administratiivsest monopoli,” rääkis konkurentsiameti peadirektor Märt Ots.

„Minu meelest on kõige parem, kui turg otsustab, kes prügi ära viib ja kuhu viib. Riik ja kohalik omavalitsus peavad tagama jäätmete ohutu kätlemise, keskkonnaohutuse, et jäätmeid ei viida metsa alla, kuid me ei pea reguleerima turgu. Me ei tohi pugeda regionaalse vajaduse taha, et reguleerida turgu. Selleks on teised meetmed," lisas ta.

„Konkurentsiameti peamine mure on kontsentreerumine ja konkurentsi vähenemine,” märkis Ots. „2007. aasta 18 tegijast on alles jäänud 3-4. Kui üks kahest suurtegijast paneks pillid kotti, oleks meil kohe turul monopol. Samas on üldiselt hinnad langenud. Samas on tervitatav, et Tallinna linn on turule tulnud ja asunud konkurentsi pakkuma.”

Eesti Jäätmekäitlejate Liit asutati 1996. aastal mittetulundusühinguna 26 jäätmekäitluse alal tegutseva ettevõtte poolt. 

Liit on katusorganisatsiooniks 30 jäätmekäitluse valdkonnas tegutsevale ettevõttele. Liidu ettevõtete summaarne käive moodustab ligi 70 protsenti jäätmekäitlusturu kogukäibest.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid