Gaasi import Leedust algas detsembris, kui sealt ostetud gaasi osa koguimpordis oli 0,6 protsenti.

Kui jaanuaris importis Leedu gaasi Eestisse vaid üks bilansihaldur, Baltic Energy Partners, siis veebruari algusest alustas Leedust gaasi ostmist ka Reola Gaas, kes sõlmis EG Võrguteenusega bilansilepingu jaanuari lõpus. Veebruaris impordivad kaks bilansihaldurit bilansiplaani kohaselt Leedust gaasi ligikaudu 10 miljoni kuupmeetri ulatuses. Samuti kavatseb gaasi importi alustada Eesti Energia.

"Gaasikauplemisega tegelevate ettevõtete lisandumine on oluline eeldus avatud ja reaalset konkurentsi pakkuva maagaasituru tekkeks Eestis. Eelmisel aastal käivitunud Leedu LNG terminal koos gaasibörsiga Leedus annab võimalused alternatiivseteks tarneteks. Uute gaasitarnete maht kasvab kiiresti ja asendades seni  Gazpromilt tarnitud gaasi tekitab palju tasakaalustatuma gaasivarustuse. See on gaasitarbija seisukohalt tänases geopoliitilises olukorras ülioluline ja võimaldab ilma varustuskindluse riskita kasutada gaasi nii kodumajapidamistes kui tööstuses, " ütles Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi.

Jaanuaris Eestisse imporditud gaasi kogumaht vähenes eelmise aasta jaanuariga võrreldes 22 protsenti.

Kagu-Eestit läbiva gaasi transiittorustiku kaudu liikus jaanuaris Läti ja Venemaa vahel gaasi 111,3 miljonit kuupmeetrit, mida on 12 protsenti vähem kui aasta tagasi samal ajal.

Eesti Gaasi hinnavalemi alusel Eestisse tarnitud gaasi hind oli Eleringi hinnangul jaanuaris keskmiselt 32,07 eurot megavatt-tunni kohta.

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena