„Oluline on, kas need inimesed, kelle ma oma ettevõttesse valin, töötavad vana juhtimispüramiidi järgi või on pööranud selle teistpidi ja on ka teenindavas rollis,” märkis Valdo Kalm täna personaliotsinguettevõtte Amrop korraldatud juhtimiskonverentsil.

„Juht peab küsima, kas ma saan teid kuidagi aidata – see on üha rohkem tulevikumudel. Juht peab aru saama, kuidas need inimesed, keda ta värbab oma tiimi, mõtlevad. Kas nad on võimelised võrgustikujuhtimiseks. Kõik ei ole, seda tuleb osata tajuda.”

Kalmu sõnul on oluline ka pehmema poole tunnetamine ning siin aitavad väga palju naised. Eesti Telekomi juhtkonnas on mehi-naisi täpselt pooleks ning selle näitaja poolest ollakse TeliaSonera 22 riigi seas absoluutsel esikohal. „Naistel on väga hea tunnetus, seda tuleb ära kasutada. Lisaks on neil tihti pühendumust rohkem kui meestel,” lausus Kalm.

Kalmu hinnangul on juhi omaduste juures nn pehme pool väga oluline. Kas inimestel on kirge teha oma tööd, olla oma ettevõtte fänn. Kas nad on energiatasemelt üle keskmise? „Sellised inimesed lihtsalt veavad asju, teised tulevad neile järele. Kas on julgust, tahtmist, positiivsust – ja neid omadusi pole üldse kerge mõõta. Personalijuhtidel on seetõttu väga raske roll,” lausus Kalm

Kuidas see lugu Sind end tundma pani?

Rõõmsana
Üllatunult
Targemana
Ükskõiksena
Kurvana
Vihasena