„Üha nõudlikumates oludes, tihenevas konkurentsis ja kiiresti areneva tehnoloogiaga maailmas vajab lisaks töö kvaliteedi tõstmisele muutust ka Eesti ettevõtete juhtimiskvaliteet. Nii era- kui ka avalikust sektorist on küllaldaselt näiteid, kuidas pädev juht on organisatsioonile uue hingamise andnud. Konkursi eesmärk on selliseid häid näiteid märgata ja tunnustada, et me kõik nendelt õppida võiksime," ütles Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja Toomas Tamsar. „Anne Samlik on näidanud ennast eetilise, empaatilise ja asjatundliku juhina, kes lisaks Estraveli heade majandustulemuste eest hoolitsemisele tegutseb aktiivselt ka Eesti majanduskeskkonna arendamise nimel."

Eesti Personalijuhtimise Ühingu PARE tegevjuht Ene Olle ütles, et parima juhi tiitel on ühele juhile erakordne tunnustus. "Parim juht on see, kes väärtustab iga meeskonnaliiget ning teab, kuidas targalt juhtides luua keskkond, kus saavutatakse nii organisatsiooni kui iga indiviidi eesmärgid," sõnas Olle.

Parima juhi valikul lähtus majandusajakirjanikest, ettevõtjatest ja personalijuhtidest koosnev žürii kolmest lähtekohast: juhitava ettevõtte pikaajalised head tulemused, eetilisus ja vastutustundlikkkus, juht on andnud Eestile majanduslikust väärtusest enamat.

Lisaks Anne Samlikule olid finaalis veel Rakvere Lihakombinaadi ja Talleggi emafirma HKScani turundusjuht Anne Mere, Telia Sonera Soome juht Valdur Laid, Premia juht Katre Kõvask, A Le Coqi juht Tarmo Noop

Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Personalijuhtimise ühing PARE, Pärnu Konverentsid ja Äripäev valisid parima juhi teist korda. Eelmisel aastal pälvis tiitli Sisekaitseakadeemia rektor Lauri Tabur.