Idee sai alguse Juu Jääbi korraldaja Villu Veski tõdemusest, et 17.aastat kestnud festival vaevleb kroonilises magamiskohtade puuduses. See seab piirid ette ka paaripäevastele pereväljasõitudele.

Juba 20 aastat koostööd teinud muusik Villu Veski ja disainer, Disainiöö korraldaja Ilona Gurjanova lõid kevadel käed ja otsustati appi saata värskete ideedega EKA tudengipere. Disainikateedri juhatajalt Heikki Zoovalt tuli positiivne vastukaja ning nädala pärast olid meeskonnad koos. Hotellide loomises osalevad disaini-, tekstiili- ja arhitektuuriteaduskonna tudengid.

Keskkonnasõbralikkust rõhutab projekti juures seik, et enamus materjale on taaskasutus või tootmisjäägid. Tudengite poolt edukalt käivitatud materjalide andmabaas Ring sai asjaliku väljundi ning leidus ka mitmeid abipakkuvaid tootjaid. Pilootprojekt peaks olema inspiratsiooniallikas ka edaspidiseks koostööks disainerite, tootjate ning kohaliku üldsuse vahel lahendamaks regionaalseid probleeme. Loodud hotelliprojekti saatus sõltub võimekusest seda mudelit edasi arendada, kas teistele festivalidele või sugulasi külla ootavatele saareelanikele.

Hotelli linnakuga saab tutvuda alates 2.juulist. Nö “tärne" annab kasutamismugavuse ja stiilsuse eest hotellidele kõrgetasemeline rahvusvaheline zürii, kuhu kuulub esindaja hotellide liidust, jazz muusik, disainerid jt. Heategevusoksjonil on võimalik uue hotelli omanikuks saada. Hotellides on võimalik ööbida. Hüpikhotelli näitusega saab tutvuda Disainiööl, Heliose kinos alates 17.septembrist.

Ka Eesti Disaini Maja pakib oma kohvrid ja on 2.-5.juulini Muhumaal, et suvitajatele eesti disain lähemale viia. Saab näha, katsuda ja osta Eesti disainerite loodud ja Eestis toodetud sisustusaksessuaare, tekstiili- ja nahatooteid ja nutikaid kingitusi. Loomehuvilised saavad osaleda naha töötoas.

EDM punktid asuvad festivali vältel mitmes erinevas kohas (Nautse, Arensburg, Pädaste, Veskimäe).

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid