“Y Combinator panus, kontaktid ja tugi aitab meil välja arendada toote, mille ideega oleme väga pikalt tööd teinud. Usume siiralt, et see aitab paremaks muuta seda, kuidas inimesed üle maailma toitu kasvatavad ja tarbivad,” rääkis ettevõtte asutaja Mattias Lepp.

Programmis arendusel olev toode võimaldab kasvatada kuni 60 taime paralleelselt ja võtab koguni 95% vähem vett võrreles traditsioonilise põllumajandusega. Samuti näitavad testid, et taimed kasvavad kuni 30% kiiremini.

“Idee ja tehnoloogia toote taga on sama, mida oleme kasutanud oma väiksemates ja suuremates mudelites: farm teeb kindlasks, et taimed saavad täpselt õige koguse vett, valgust, hapnikku ja toitaineid, et kasvada tervelt ja jõudsalt aasta läbi ja eks ka Y Combinatori inimesed nägid, et potentsiaali on,” täiendas Lepp.

Võrreldes sel aastal välja tulnud suure Smart Farmi mudeliga on oluliseks läbimurdeks hind, suurus ja kasutajasõbralikkus. “Oleme suutnud hinda nii alla tuua kui võimalik ilma kvaliteedis kaotamata ja näeme, et vajadus antud toote järgi on olemas. Inimestel on huvi kasvatada värsket, puhast toitu aasta läbi ja meie farmiga on võimalik süüa isekasvatatud maasikat, basiilikut, tomatit, kapsast, ja ka teisi juurvilju vaatamata ilmastikule otse oma köögist, “ tõi Lepp välja.

Y Combinatori partner Qasar Younis sõnas, et on äärmiselt hea meel näha Click & Growd osalejate hulgas: “Firma on tõestanud oma tehnoloogia efektiivsust juba varasemalt tehtuga ja uue tootega liiguvad nad sammu lähemale kodutarbijale. Usume, et sellel on potentsiaal algatada revolutsioon toidutootmises. Meil oleme väga ootusärevil, et näha, mida Click & Grow ära suudab teha ja soovime enda poolt teha kõik, et aidata neil oma eesmärkideni jõuda”.

Click&Grow on esimene idufirma Baltikumist, kellesse Y Combinator on otsustanud investeerida aega ja raha. Y Combinatori programmi varasemate edulugude hulka kuuluvad näiteks Dropbox, Airbnb, Reddit, 9GAG, Mixpanel ja paljud teised.

Click&Grow on Mattias Lepa poolt asutatud Eesti ettevõte, mis alustas 2011. aastal nutikate taimepottide tootmist. Ettevõtte tehnoloogia võimaldab kasvatada ürte, lilli ja isegi toidutaimi ka keerulistes oludes. Tänase seisuga on Click & Grow müünud enam kui 300 000 nutikat taimepotti. Y Combinatori programmi raames kolis kolmeks kuuks Silicon Valleysse viis Click & Grow liiget.