"Loomulikult on äärmiselt kahetsusväärne, et sellised tõsised kahtlused on kerkinud. Kui need ka kinnitamist leiavad, siis pole tegu ainult tohutu ahnuse, vaid ka julgeoleku riskiga," rääkis Rõivas.

"Korruptsioon strateegilistes riigile kuuluvates ettevõtetes vajab äärmiselt tõsist suhtumist. Loomulikult peab ettevõte tegema täielikku koostööd, et menetlus saaks korrektselt lõpule viidud," sõnas peaminister.

Rõivas tõstis esile, et hetkel on uurimine veel kahtlustuse faasis ja rõhutas, et kedagi ei saa eos, enne kohtuotsust, süüdi mõista. "Aga kahtlustused on tõsised ja vajavad tõsist suhtumist kõigilt osapooltelt," lisas ta.

Kapo pidas eile kinni riigiettevõtte Tallinna Sadam juhatuse esimehe Ain Kaljuranna ja juhatuse liikme Allan Kiili ning kahtlustab neid suures ulatuses altkäemaksu võtmises. Tegu on ühe suurima korruptsioonijuhtumiga pärast maadevahetust.

Eesti Päevalehele teadaolevalt kahtlustatakse altkäemaksu andjatena firmade Baltic Maritime Logistics Group, Esteve Terminal ja CF&S transiidiärimehi.