“Tema sihikindlus ja pühendumus juhina oli erakordne. Ettevõttele ja meie personalile on see suur kaotus ning avaldame sügavat kaastunnet Žanna perekonnale ja lähedastele,” ütles Horizoni omanikfirma Tolaram Group Eesti juht Sonny Aswani.

Botvinkina oli aastatel 1988 kuni 2006 Kehra tselluloosi- ja paberitehase direktor, Horizoni juhatuse liige ning ettevõtte nõukogu liige. Botvinkina omandas kõrghariduse 1966. aastal masinaehitusinsenerina ja asus Kehrasse tööle 1974. aastal, olles varem töötanud tselluloosi- ja paberitööstuses Tallinnas ja Kaliningradi piirkonnas. Juba Botvinkina vanemad töötasid tselluloosi- ja paberitööstuses, mis aitas kaasa tema karjäärivalikule.

Kui Kehra Paberi nime kandnud riigiettevõte läks 1993. aastal pankrotti pidasid paljud investorid vabriku taaskäivitamist võimatuks. Botvinkina võitles tehase ja tootmise säilimise eest, otsides ettevõttele võimalikke ostjaid Euroopast Aasiani. Selle tulemusena omandas ettevõtte Tolaram Group ning täna tuntakse Horizoni eduka, ekspordile suunatud paberivabrikuna.

„Ta jääb alatiseks meelde kui naine, kes viis Horizoni 1990-ndate keskel uuele tõusule. Tema piiritu usk ettevõtte äriväljavaadetesse ja Kehra võimekusse osutada kogukondlikku tuge vabriku ülesehitamisel mängis määravat rolli vajalike investeeringute tegemisel Tolarami poolt,“ rõhutas Aswani.

Horizoni kontoris on avatud kaastundeavalduste raamat.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid