“Kuna Itaalias on jaekaubanduskette tunduvalt rohkem kui Eestis, siis selgus, et oma jõududega me toime ei tule,” selgitas Ollik.

“Targem on kasutada agenti, kes tunneb kohalikku turgu ja tradtsioone,” lisas ta. Tema sõnul tuleb Itaalia turul arvestada teistsuguse maksekultuuri ja erinevate tradtsioonidega. “Urgentissimo e-maili pealkirjas võib tähendada, et vajalikku dokumenti on tarvis nädala lõpuks,” naljatles Ollik.

Olliku sõnul annab edukas taassisenemine Itaaliasse Valio Eestile usku, et ka läbilöök teistel turgudel on võimalik. Tänavu moodustab müük Itaalia turule, kus on hetkel ligi 140 klienti, veerandi Valio Eesti koguekspordist.

EASi autorikonverents „Liftiga tulevikku. Totaalne muutumine“ toimub üle-eestilise ettevõtlusnädala raames. Lisainfo: www.eas.ee/ettevotlusnadal

Taustaks:
Eestis on koos FIEdega registreeritud ca 140 000 ettevõtet, kellest tegutseb aktiivselt ca 70 000. Eestis on täna 166 suurettevõtet. 25 000 ettevõtte müügitulu ületab 100 000 eurot. Eestis ekspordib ca 15 000 ettevõtet. Eksport üle miljoni euro aastas on 1600 ettevõttel. Kogu ekspordist 54% on suunatud neljale põhiturule – Rootsi, Soome, Venemaa, Läti.