Politsei- ja piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Riho Tänak selgitas, et helkuri kandmist on PPA propageerinud juba mitmeid aastaid koostöös maanteeametiga ning viimase kümne aasta kokkuvõttes on inimestele jagatud helkurite koguarv juba üle miljoni.

"Viimastel aastatel lähtub politsei põhimõttest, et inimesele tuleb helkur mitte niisama kätte anda, vaid aidata tal see ka õigesti kinnitada," ütles Tänak ja lisas, et peatähelepanu on maapiirkondades liikuvatel jalakäijatel.

Möödunud aastal fikseeris politsei kokku ligi 3000 juhtumit, kus inimesel puudus helkur. Neist pooltel juhtumitel piirduti suulise hoiatusega. "Kui aga inimesele on sama rikkumise eest varasemalt hoiatus tehtud või põhjustab tema käitumine liiklusohtu, siis kaasneb rikkumisega ka rahatrahv," selgitas Tänak.

Liiklusseadus näeb ette maksimaalse karistuse korral, kui ollakse joobes, põhjustatakse tervisekahjustus või varaline kahju ning liiklusoht, kuni 100 trahviühikut (toim. trahviühik on 4€).

"Kolmandik määratud trahvidest on kõige väiksemas võimalikus summas ehk 12 eurot ja suurem osa rahalistest karistustest jäid möödunud aastal õnneks siiski alla 30 euro," sõnas Tänak.

Maanteeameti ennetustöö peaspetsialist Monika Kelle sõnul jagatakse sellel sügisel teatud ajavahemikus tasuta helkureid Maanteeameti teenindusbüroodes, töötukassas ning eakatele suunatud avalikel üritustel.

Tänak Politsei- ja piirivalveametist lisas omakorda, et politsei jätkab varasematel aastatel valitud suunaga- helkureid jagatakse liiklusjärelvalve käigus ja aidatakse neid ka kinnitada.