Kuna tegu pole kindlasti mitte esimese korraga, kui lendude väljumisaegades muudatusi tehakse, küsisime nii lennujaamalt kui ka lennufirmalt airBaltic, millega kõnealune lugeja reisib, kommentaari.

Tallinna lennujaama pressiesindaja Lauri Linnamäe sõnul võib lennugraafiku muudatuste taga olla mitmeid põhjuseid.

"Näiteks võib lennuki eelmine lend olla hilinenud ning lennuk jõuab Tallinnasse planeeritust hiljem – see tähendab, et ka Tallinnast järgmisele lennule väljub ta hiljem," selgitas Linnamäe.

Linnamäe sõnul tulevad muudatuse korraldused pigem ikkagi lennufirmast ja lennujaamade puhul esineb põhjuseid graafiku muutmiseks haruharva. "Sel juhul on põhjuseks tehnilised probleemid, ilmastikuolud ja muu, mis lennujaamatööd reisijate ohutuse ning mugavuse tagamisel pärsib," loetles Linnamäe võimalikke põhjuseid.

Mis puudutab Tallinna lennujaama, siis see on Linnamäe sõnul üks ilmastikukindlamaid lennujaamu Euroopas. "See tähendab, et olukordi kus lennujaam ei ole saanud lennukeid vastu võtta, on viimaste aastate jooksul olnud loetud tunnid. Viimati augustis, kui lennujaama kõrval asuval ehitusplatsil kaevati välja sõjaaegne tohutu mürsk ning ohutuse huvides sulges Päästeamet lennuliikluse," meenutas Linnamäe.

Kuigi proovisime nädala algusest saati nii meili kui ka telefoni teel kätte saada airBalticu pressiesindajat, et ettevõtte selgitusi küsida, miks siiski lennuplaanides muudatusi tehakse, saime vastuseks napisõnalise väite, et airBaltic opereerib ligi 70-l marsruudil ja päevas väljub 200 lendu, seetõttu võib põhjuseid mitmeid erinevaid olla. Ühtki konkreetset välja ei toodud.