Ta jagas 8 soovitust investoritele, kes tunnevad huvi ühisrahatusse projektis osalemise vastu.

• Kontrolli platvormi ja seda vedava meeskonna usaldusväärsust!
Vaata, millega platvormipidajad on enne teinud ning kui usaldusväärne on nende eelnev track record. Abiks on Google, Facebook ja LinkedIn.

• Tee selgeks platvormi taustakontrolli protsess ja vastutuse piirid!
Kui meie oleme väga selgelt rõhumas due diligence’ile, siis on tegutsemas ka teistsuguseid platvorme, mis tegutsevad teistel põhimõtetel ning avaldavad iga kätte sattuva projekti. Suur osa platvormist müüb usaldust ja läbipaistvust. Vaata, kui palju nad selle tagamiseks ise teevad, kui põhjalikult on projektid ette valmistatud ning millised on platvormile pääsemise kriteeriumid.

• Püüa turuga kursis olla!
Kui sa elad läheduses, mine vaata projekti ja jaluta selle ümbruses. Küsi lisainfot mõnelt objekti lähipiirkonnas elavalt sõbralt või tuttavalt. Kasuta objektiga ning selle läbipiirkonnaga tutvumiseks nt Google Streetview’d. Tee kiire otsing suuremates kinnisvaraportaalides ning proovi leida sarnaseid võrdlusobjekte. Tekita endale tunnetus konkreetse investeerimisvõimaluse kohta.

• Hinda riskide ja tulude tasakaalu!
Kas projekti tootlus vastab sinu poolt võetavatele riskidele? Mida kõrgem tootlusootus, seda kõrgem risk (ja vastupidi). Kas selle investeerimisvõimaluse risk on sulle üldse vastuvõetav (sõltumata tootlusest)?

• Kuskohast raha tagasi tuleb? Hinda finantsmudeli realistlikkust!
Tutvu finantsprojektsioonidega ning nende eeldustega? Järsku on projektsioonid liiga optimistlikud - tulusid on hinnatud optimistlikult ning kulusid alahinnatud? Kuskohast tuleb raha sinu investeeringu tagastamiseks? Ebarealistlikel eeldustel põhinevatesse projektidesse ei maksa investeerida.

• Kontrolli projekti sponsori tausta!
Uuri projekti sponsori tausta - jällegi on Google abiks. Kas nad on sarnaste objektidega enne kokku puutunud, millised on nende kogemused? Kas Sponsori finantsseis on piisavalt tugev, et seda projekti ellu viia ning võimalikest tagasilöökidest üle saada? Millised on olnud nende viimaste aastate käibed ja kasumid? Kui palju nad oma raha sellesse projekti investeerivad?

• Loe lepinguid!
Iga projekt on erinev ning investeerimisega kaasnevad lepingud võivad olla erinevad. Tutvu kõikide oluliste lepingutega enne investeerimist.

• Investeeri emotsioonideta!
Enne lõplikku investeerimisotsust võta aeg maha, et vältida emotsionaalse otsuse tegemist. Mõtle projekti üle ning vaata üle selle kohta olev info.