Selles osas ei ole Singapuri Lõikuse kogudus midagi erilist. Selle asutajat ja kirikuõpetajat Kong Heed süüdistati hiljuti kiriku 37 miljoni dollari kulutamises abikaasa Ho Yeow Suni popstaari karjääri toetuseks. Huvitav, kuidas ta plaanib seda jumalale seletada?

Ho, kes on ka üks kiriku kaasasutajatest, esineb muusikalavadel varjunime Geisha all. Ta on Singapuri üks popimaid artiste.

Kui pastor Kong Hee mõisteti süüdi, siis Ho esitas kirikus palve kiriku liikmetele paludes mehe nimel nende jätkuvat toetust.

City Harvest Church on tuntud kui rikas kristlik bränd. Kirikul on Singapuris ja mujal umbes 30 000 liiget.

Singapuri võimud hakkasid koguduse rahaasju uurima juba 2010. aastal, kui saadi vihje, et kiriku asutajad on ajanud kummalisi rahaasju. Nad avastasid kohe, et kiriku raha kulub Ho karjääri toetuseks.

Hod ei ole süüdi mõistetud. Kong ja veel 5 kiriku liiget jäid süüdi 37 miljoni dollari ulatuses annetuste suunamisest firmale Xtron. See ettevõte tegeles Ho uue plaanitud albumi USAs lindistamisega.

Kiriku liidrid õigustasid tegevust öeldes, et Ho muusika oli võimalus jõuda uskumatuteni. Kohus seda väidet kuulda ei võtnud, kuna kiriku rahade eest maksti ka Ho Los Angelese häärberi renti 20 000 dollarit kuus. Nüüd võib oodata kirikuliidreid kuni 20-aastane vangistus. Sellistes asjades on Singapuri seadused väga karmid – Kong võib saada karistuseks eluaegse vangistuse.

Kong ja Ho asutasid kiriku 1989. aastal. Nad raiuvad jätkuvalt kui rauda, et ei ole kiriku rahasid väärkasutanud.