Teejuhi koostamises osales enam kui 200 ajakirjanikku ja toidukriitikut ning hinnangu said 300 parimat restorani Taanist, Rootsist, Norrast, Soomest, Islandilt, Fääri saartelt ja ka Gröönimaalt. Baltikumist hinnati ainsana Eesti restorane.

Maksimaalselt võis restoran saada 100 punkti. Koguskoor jaotub kahte kategooriasse- maksimaalselt 40 punkti on võimalik saada toidu eest. Ülejäänud osa moodustab terviku hinnang, kui maksimaalselt 60 punkti on võimalik anda teeninduse, atmosfääri ja joogivaliku eest. Restoranid jaotatakse nelja kategooriasse: rahvusvaheline meistriklass, meistriklass, väga kõrge taseme ja kõrge taseme klass.

Eesti restoranidest valituks osutunud 20 asuvad Tallinnas ning 5 väljaspool pealinna.

Rahvusvahelisse meistriklassi valiti Eestist Pädaste mõisa restoran Alexander, mis oli ka kõrgeim tunnustus Eesti söögikohtade seast. Alexander on ka neljal järjestikul aastal pälvinud Eesti parima restorani tiitli.

Restorane hindasid ühed ja samad põhjamaade mainekad ning erapooletud toidukriitikud, kes pole ühegi restoraniga seotud. Seda enam on tunnustus suur, sest Eesti restoranidel õnnestus võrreldes põhjanaabrite söögikohtadega teenida võrdväärselt punkte.

Esimene number näitab koguskoori punkte ja teine toidu eest saadud hinnangut.

Soome, Eesti ja Islandi restoranide võrdlus

Vaata kogu teejuhti siit.
Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid