Eestis on noorte töötus olnud probleemiks aastaid. Ühelt poolt soositakse meil pikaajalist töösuhet, mitte pidevat liikumist, kuid teisalt on ka noorte väärtused ja soovid tööotsingul märksa erinevamad vanema generatsiooniga võrreldes. Praeguseks on aga just vanema generatsiooni esindajad värbaja rollis. Taoline põlvkondadevaheline lahkheli muudab tänasel päeval küll noorte tööotsingud keerulisemaks, kuid aasta-aastalt raskemaks muutuvate personaliotsingute tõttu peavad ka tööandjad oma soovid ning tavad peagi üle vaatama. Mitmed tööandjad on juba hakanud oma töökeskkondi muutma, et luua tööturul atraktiivse ettevõtte kuvand just noorema generatsiooni silmis.

Eestis korraldatud ihaldusväärseimate tööandjate uuringu tulemusel hindasid 15—29-aastased tööotsijad ihaldusväärseimaks ettevõtteks Skype Technologies, kellele järgnes väga napilt teiseks jäänud TransferWise. „Y-generatsioon pidas ihaldusväärseimaks just infotehnoloogia valdkonna ettevõtteid ning seda suuresti tänu inspireerivale ning innovaatilisele meeskonnale — omadus, millest mõnikümmend aastat tagasi ei osanud tööotsijad tööturul unistadagi,“ leiab CV Keskuse turundusjuht Henry Auväärt.

Infotehnoloogia sektori ettevõtted moodustasid noorema põlvkonna TOP 20 ihaldusväärseimatest ettevõtetest koguni 45%, sh Skype Technologies OÜ, TransferWise Ltd Eesti filiaal, Playtech Estonia OÜ, Nortal AS jpt.
15—29-aastased töövõtjad otsivad ihaldusväärseimatelt tööandjatelt enim võimalusi karjääriedendamiseks, inspireerivat multikultuurset meeskonda ning võimalust töötada võrdsena ühtses ja hoolivas meeskonnas. Noore põlvkonna esindaja ei soovi olla pelgalt mutter suures masinavärgis, vaid tunnetada, et tema arvamusest hoolitakse ning töö, mida ta teeb, täidab suuremat rolli kui pelgalt töötasu teenimine. Noortele läks vanema põlvkonnaga võrreldes märksa enam korda inspireeriv juhtimisstiil.

Edetabeli TOP 20
Eesti ihaldusväärseimad tööandjad noorte silmis:
1. Skype Technologies OÜ
2. Transferwise Ltd Eesti filiaal
3. Eesti Energia AS
4. AS Eesti Telekom
5. Swedbank AS
6. Playtech Estonia OÜ
7. AS Tallink Grupp
8. SEB Pank AS
9. ABB AS
10. Pipedrive OÜ
11. Nortal AS
12. Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK)
13. Microsoft Estonia OÜ
14. AS LHV Pank
15. Elisa Eesti AS
16. Eesti Rahvusringhääling (ERR)
17. Eesti Kaitsevägi
18. Estravel AS
19. GrabCAD
20. Kühne+Nagel AS

Skype’i personalijuhi Merle Liisu Lindma sõnul on Skype’s väga innovaatiline töökeskkond, töö põnev ning inimestel tööpäevad vaheldusrikkad – seda kõike hindavad inimesed, eriti noored, tänasel tööjõuturul kõrgelt. „Olulised on professionaalsed arenguvõimalused, huvi ja tahte korral saab oma tööd põnevamaks teha, juhtides väikesi tiime ning projekte. Oleme suure korporatsiooni osa, mistõttu on võimalik teha rahvusvahelist karjääri mujal Skype’i ja Microsoft’i kontorites väljaspool Eestit. Üha enam hinnatakse paindlikku tööaega ja Skype’is on olemas võimalus olla iseenda peremees, otsustades, kuidas oma tööpäeva organiseerida. Me ei loe kl 9st kuni 17ni kontoritunde, kuna mõni inimene suudab töötada täisvõimsusel juba kell 8 hommikul, samas, kui teine teebintensiivset mõttetööd kell 21 õhtul. Tähtis on, et töö on tehtud ja hästi tehtud – see annab inimestele nii vabaduse kui ka vastutuse,“ lisas Lindma.