"Avaldus on riigiprokuratuuri laekunud. Prokurör tutvub esitatud materjalidega ja võtab seejärel vastu menetlusotsuse," teatas prokuratuuri avalike suhete juht Ilmar Kahro Ärilehele.

Riigiprokuratuuril on menetlusotsuse tegemiseks aega 10 päeva.

Riigikogu Tallinna Sadama uurimiskomisjon teatas juba möödunud nädala neljapäeval, et teeb riigiprokuratuurile avalduse kriminaalasja algatamiseks, sest kahtlustab, et 50 miljoni euro eest jäälõhkuja Botnica ostmise otsustamiseks esitati laeva hindamise kohta valeandmeid.

"Uurimiskomisjonil on töö käigus tekkinud kahtlus, et 2012. aastal AS Tallinna Sadama omandatud jäämurdja Botnica hindamist puudutavad andmed ei olnud õiged ja objektiivsed, mistõttu jäämurdja osteti tegelikust väärtusest kallimalt,“ ütles uurimiskomisjoni esimees Artur Talvik möödunud nädala neljapäeval.

Riigikogu uurimiskomisjon võimalike korruptsiooniriskide tuvastamiseks aktsiaseltsis Tallinna Sadam moodustati mullu oktoobris. Uurimiskomisjoni eesmärk on välja selgitada, millised olid AS-i Tallinna Sadam juhtkonnas toimunud võimalikku korruptsiooni soodustanud asjaolud ning nende mõju ettevõtte juhtimisele, toimimisele ning riigi omanikuhuvidele.

Komisjon esitab oma töö lõpparuande riigikogule ja avalikkusele hiljemalt 2016. aasta 1. maiks. Kui komisjon leiab äriühingute juhtimise ja järelevalve korralduses puudusi, siis esitatakse Riigikogule ja Vabariigi Valitsusele asjakohased ettepanekud.