Riigiprokurör Laura Feldmanis otsustas lisada uurimiskomisjoni poolt prokuratuurile edastatud materjalid kriminaalasja juurde, millega uuritakse korruptsioonikahtlusi Tallinna Sadamas.

"Seega kontrollivad kaitsepolitsei ja prokuratuur jäämurdja Botnica soetamisega seotud asjaolusid juba käimasoleva kriminaalmenetluse raames," ütles riigiprokuratuuri pressiesindaja Ilmar Kahro rahvusringhäälingu uudisteportaalile.

Riigikogu Tallinna Sadama uurimiskomisjon teatas veebruaris, et teeb riigiprokuratuurile avalduse kriminaalasja algatamiseks, sest kahtlustab, et 50 miljoni euro eest jäälõhkuja Botnica ostmise otsustamiseks esitati laeva hindamise kohta valeandmeid.

"Uurimiskomisjonil on töö käigus tekkinud kahtlus, et 2012. aastal Tallinna Sadama omandatud jäämurdja Botnica hindamist puudutavad andmed ei olnud õiged ja objektiivsed, mistõttu jäämurdja osteti tegelikust väärtusest kallimalt,“ ütles uurimiskomisjoni esimees Artur Talvik toona.

Riigikogu uurimiskomisjon võimalike korruptsiooniriskide tuvastamiseks aktsiaseltsis Tallinna Sadam moodustati mullu oktoobris. Uurimiskomisjoni eesmärk on välja selgitada, millised olid Tallinna Sadam juhtkonnas toimunud võimalikku korruptsiooni soodustanud asjaolud ja nende mõju ettevõtte juhtimisele, toimimisele ja riigi omanikuhuvidele.

Komisjon esitab oma töö lõpparuande riigikogule ja avalikkusele hiljemalt selle aasta 1. maiks. Kui komisjon leiab äriühingute juhtimise ja järelevalve korralduses puudusi, siis esitatakse riigikogule ja valitsusele asjakohased ettepanekud.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid