Mäetööstuses vähenes toodang põlevkivi kaevandamise languse tõttu 40%. Languse põhjuseks oli nafta- ja põlevkivisaaduste madalast hinnast tingitud vähene nõudlus, teatas statistikaamet.

Märtsis toodeti töötlevas tööstuses 3% vähem toodangut kui 2015. aasta samal kuul. Toodangu mahu vähenemist põhjustas eelkõige elektroonika- ja metalltoodete tootmise jätkuv langus.

Suurema osatähtsusega tööstusharudest vähenes toodang veel toiduainete ja kemikaalide tootmises. Ligi pooled töötleva tööstuse tööstusharudest ei saavutanud märtsis eelmise aasta mahtu.

Kuigi paljudes suurema osatähtsusega tööstusharudes (puittoodete, elektriseadmete ja mööbli tootmine) toodang suurenes, ei korvanud see teiste tööstusharude tootmise vähenemist.

Eksport 70 protsenti

Välisturule müüdi märtsis 70% kogu töötleva tööstuse toodangust. 2015. aasta märtsiga võrreldes vähenes korrigeerimata andmetel toodangu müük ekspordiks 6%, müük kodumaisele turule jäi samale tasemele.

Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti 2016. aasta märtsis tööstuses kokku 3% vähem toodangut kui eelmisel kuul, sealhulgas töötlevas tööstuses 4% vähem.

2015. aasta märtsiga võrreldes toodeti elektrit 8% vähem ja soojust 10% rohkem. Elektritoodangu vähenemise põhjuseks oli omatoodangu osaline asendamine odavama importtoodanguga.