Sobivuse korral võib see avada Rakverele täiesti uue ekspordituru, teatas ettevõte.

„Sel nädalal saatsime Rakvere lihakombinaadist Uus-Meremaa poole teele merekonteineri 24 tonni külmutatud sealihatükkidega ning kahe kuu pärast, mil konteiner kohale jõuab, saame juba vastuse, kas alustame pikemat koostööd ning avame enda jaoks Uus-Meremaa ekspordituru,“ ütles HKScan Estonia juhatuse esimees Teet Soorm.

„Vastavalt Euroopa Liidu ja Uus-Meremaa kaubandusleppes kehtestatud tingimustele saadame proovikonteineri oma toodanguga, mille tervisesertifikaadi on kinnitanud meie kohalikud veterinaararstid. HKScan Estonia kui tootmisettevõtte jaoks on eksport väga oluline ning uusi eksporditurge avame väga kvaliteetsete toodete ning tarnekindluse kaudu,“ lisas Soorm.

Soorm selgitas, et kuna Uus-Meremaal on meile vastupidised aastaajad, siis see loob lisavõimalusi erinevate tükkide müügiks ka sel ajal, kui Eestis näiteks talvisel ajal mõnedele tükkidele nõudlus puudub.

"Saaksime need siis ladustamise asemel Uus-Meremaale müüa. Tulevikus annab see koostöö meile lisavõimalusi laiendada ka teiste sealihatükkide müüki ning vastavalt Uus-Meremaa lihalõikusskeemidele pakkuda neile vastavaid tooteid,“ selgitas Soorm.

HKScan ekspordib oma tooteid peaaegu 50 riiki. HKScani netokäive 2015. aastal oli 1,9 miljardit eurot ja kontsernis töötab ligikaudu 7 400 töötajat.