Esikoha pälvis Pärnumaa meeskonna idee „Jalgratas Nutikaks“, kes plaanib luua seadme jalgrattale, mis võimaldaks telefoni sõidu ajal laadida. Žürii tunnustas ideed erinevate asjaolude eest – ühelt poolt on tegemist suurepärase inseneeria valdkonna lahendusega, teisalt aga ka tervist edendava tegevusega. Noored ise olid sõnatud ja laususid, et poleks osanud esimest korda konkursil osaledes nii edukat tulemust oodata. „Võimas tunne on,“ võtsid nad oma emotsiooni kokku.

Teise koha ja ühtlasi noorimate osalejate eriauhinna TTÜ Mektory poolt pälvis Viljandimaa võistkond oma ideega „EZOffice“, kelle äriplaan on samuti inseneeria valdkonnast: valmistada taaskasutatud materjalidest heli summutav töölaud.

Kolmandale kohale jäi Järvamaa tiim äriideega „Plentier Jope“, mis seisneb temperatuuri reguleerida võimaldavas jope, millega saaks sarnaselt esikohaga – telefoni laadida.

Auhinnafondi on välja pannud Swedbank, Tallinna Ettevõtlusamet ning TTÜ Mektory. Kolmele parimale avaneb võimalus külastada Aalto Design Factoryt ja sealset Startup Sauna Soomes. Lisaks saavad esikolmik rahalise preemia vastavalt 1500, 1200 ja 1000 eurot.

TTÜ Mektory koera Jacki poolt välja pandud eriauhinna sai Viljandimaa võistkond plaaniga „RaiseADog“. Noorte äriidee seisnes koera tervist jälgida võimaldavas rakenduses ja kaelarihmas. Rakendus aitab koerale koostada päevakava ja toitumissoovitusi.

Lisaks anti välja ka kaks publiku lemmiku auhinda: esimene neist „Plentier Jopele“ ja teine Saaremaa võistkonnale „FitIn“, kelle planeeritav rakendus aitaks võõrriiki elama minnes õppida selle riigi keelt, kultuuri, seaduseid ja kombeid. Eriauhinnad pani välja Swedbank.

Enne reaalsete ideede kirjapanemist läbisid viie maakonna noored põhjaliku koolitusprogrammi, kus õpilasi juhendati tootearenduse, turu-uurimise ja konkurentsianalüüsi tegemisel. Samuti räägiti meeskondade loomise ja rollide jaotamise olulisusest ning jagati nõuandeid, kuidas oma ideed investoritele maha müüa. Et pilootprogramm oodatust edukamalt käivitus, plaanitakse järgmisel aastal konkurssi üle-Eestiliseks laiendada.

Konkursil olid oma ideedega esindatud koolinoorte võistkonnad nii Harju-, Lääne-, Saare-, Järva-, Viljandi- kui ka Pärnumaalt. Konkursi eesmärgiks ei olnud konkreetselt õpilasfirmade ega start-up ettevõtete loomine, kuid potentsiaalikamatel ideedel on tulevikus kindlasti võimalik edasi liikuda mitmetele idufirmadele suunatud konkurssidele.

Võitjad selgitas välja žürii, kuhu kuulusid Tauno Vanaselja (Swedbanki korporatiivpanganduse juht), Liisa Suvorova (Swedbanki ettevõtete panganduse suurkliendihaldur), Marianne Kallaste (TTÜ Ärikorralduse instituudist), Nikon Vidjajev (Lainergy, TTÜ Mektory Startup konkurss 2015 finalist ja KICKoff Competition 2015 võitja), Jaanus Mutli (Tallinna Ettevõtlusameti ettevõtluse arendamise osakonna juhataja) ning Kristi Täht (Marat OÜ, Qualitex AS, Katarina OÜ ja Aasta noor naisettevõtja 2015).