Selline ambitsioonikas soov viiks Eesti miljonäride arvu poolest maailmas TOP 20 riigi sekka. Veelgi enam, 78% noortest on oma unistuste nimel valmis karjääriteed alustama ning esimest ametit pidama Eesti miinimumpalga eest, kirjutab CV Keskus uudiskirjas.

Miljonäriks saamise tõenäosust hindasid kõrgemalt noormehed – 57.5% meestest uskusid, et neist saavad tulevikus miljonärid. Neidudest hindas sama 48.2%. Töövaldkondade lõikes hindasid kõrgemalt miljonäriks saamise tõenäosust noored, kes plaanivad asuda tööle finants- (74.8%), koolituse ja personalitöö- (71.9%), merendus- (70.8%), turundus- (69.8%) ja juhtimisvaldkondades (67.4%). Kõige vähem tõenäoliseks pidasid miljonäriks saamist aga turismi- (35.8%), klienditeeninduse- (40%), tervishoiu- (40.2%) ja loodusteaduste/põllumajanduse (41.5%) sektoritesse tööle asuda plaanivatest noortest.

„Noored on kasvanud ajal, mil neid ümbritseb ettevõtluskultus, mis on pannud aluse palju kõlapinda haaranud ettevõtmistele nagu Taxify, TransferWise, Skype jpt. See on kindlasti sisendanud ka neisse soovi teha väga kiiret karjääri. Antud ettevõtted on tööturul väga atraktiivsed, meelitades ligi teisi noori talente, kuid tihtipeale jäävad noorte silmis edukuse varju pea kahekordsed tööpäevad, mida edu nimel tehtud on. Kooliteekonna lõppedes avastavad paljud noored üllatuslikult, et tööandjad ei olegi neid avasüli ootamas ja tööturul maksavad siiski kogemused. Samas on hea näha, et suur osa noortest mõistab tegelikult tööturul vajalike oskuste vajadust, mida näitab fakt, et paljud neist on valmis töökogemuse nimel haarama töökoha ka 430-eurose miinimumpalga eest. Uuringus pidasidki noored hea töökoha leidmisel tähtsaimaks iseenda aktiivsust ja julget pealehakkamist,“ kommenteerib uuringut CV Keskuse turundusjuht Henry Auväärt.

„Miljonäriks saamine on meil kõigil unistustes ühel hetkel olnud ja on tore, kui seame endale kõrged eesmärgid,“ leiab Raivo Hein, kuid paneb noortele südamele, et nad selle nimel ka igapäevaselt tööd teeksid.