“Food Unionil suur rõõm usaldada tänavu 60. juubelit tähistava Premia kätesse oma esimene globaalne jäätisekaubamärk. Premia suudab nüüd toota umbes 500 tonni Ice Age jäätist aastas ning hakkame seda jäätist müüma nii Baltimaades kui ka kaugemal. Esimestel kuudel kasutame vaid 50 protsenti kogu tootmisvõimekusest, kuid uue Ice Age jäätise tohutu ekspordipotentsiaal kasvatab lähikuudel kindlasti mahte,” sõnas Food Union Baltimaade ja SRÜ piirkonna tegevjuht Sergei Beshmelnitski.

Sergei Beshmelnitski kinnitas, et Food Unioni eesmärk on kasvada Baltimaade jäätiseturu liidri positsioonilt Põhjamaade juhtivaks jäätisetootjaks. “Meie strateegia on kasvatada Food Union gruppi, liites sellega tugevate kaubamärkidega tugevaid kohalikke ettevõtteid. Seetõttu ostsime ka Premia ennekõike pikka perspektiivi silmas pidades. Premia on demonstreerinud siiani innukust ja pühendumust, võttes grupi hüvedest kõik, mis võtta annab, ning me oleme kindlad, et Premia kindlustab lähiaastatel veelgi oma turuliidri positsiooni,” lisas Beshmelnitski.

Et tähistada 60. juubelit kõikide jäätisesõpradega, tõi Premia turule kaheksa uut Eriti Rammusa jäätist, sealhulgas ka erilise sefiirimaitselise juubelijäätise. „Need uudistooted ühes teiste sel kevadel turule jõudnud jäätistega nagu lehmakommi Väike Tom, Amaretto Vana Toomas ja rekordipurustajast Padjaklubi jäätis võimaldava kõikidel sõltumata nende jäätisemaitse eelistustest meiega sünnipäeva tähistada,“ ütles Premia tegevdirektor Aivar Aus.

Food Union on Baltimaade suurim jäätisetootja ning ühtlasi juhtiv piimatootja ja toiduainetööstus Lätis. Food Union gruppi kuulub hetkel kaheksa ettevõtet, millest kuus keskendub jäätisetootmisele: Rīgas Piena Kombināts (piimatooted ja jäätis), Rīgas Piensaimnieks (piimatooted) ja Valmieras Piens (piimatooted) Lätis, Premia Eestis, Ingman (jäätis) Valgevenes, Premier Is (jäätis) Taanis, Isbjørn Is (jäätis) Norras ja viimati ostetud Alpin57Lux (jäätis) Rumeenias.